Jídlo

Opravdu thajskou kuchyni, aby člověk pohledal. Buď musíte jíst u cesty street food (ale i tam už Kryštof vracel zkaženou polívku a žádného sorry se nedočkal) nebo se pídit. Většina restaurací je totiž turisticky thajská, autentičtější jídlo jsme u Thajců jedli například v Sydney. 
Kvůli obvyklým potížím, které neminuly nikoho z nás, nakonec hledáme restaurace podle Trip Advisoru, kde jsou hodnocení samotných turistů. Občas se daří, občas ne. Ceny jsou na stejné úrovni jako u nás, levně se nám podařilo najíst málokdy (a aby nám zároveň pak nebylo zle od žaludku). Jistotou jsou nakonec italské hospody, pokud je tedy vede opravdu Ital. Ten má v kuchyni Thajce, takže vaří mezinárodní kuchyni – a dobře. Ale připlatíte si. Opravdu nevím, kam bysme museli chodit jíst, abysme se vešli do cenových relací, které popisují průvodci. Já jsem si oblíbila Fried rice, trochu připomíná rizoto a je v podstatě nejlevnější na jídelním lístku (160-180 bátů). 
Máme čerstvý příšerný zážitek, kdy jsme chtěli jet někam, kde bysme si dali plody moře – taxikář nás dovezl na odlehlé místo, hospoda plná Číňanů (slaví se zde už týden nový čínský rok), za kilometr jízdy si řekl 4 stovky a nechal nás napospas. Takže jsme hospodu okamžitě opustili, pěšky jsme se vydali na silnici a stopovali. Nakonec jsme našli nádhernou restauraci přímo na pláži, číšníci se usmívali!!!! a ceny ve výsledku srovnatelné s čínskou jídelnou.
Normálně se těším domů na rohlíky.
Už jen dva dny uvidím Kryštofa 🙁

2 názory na “Jídlo”

  1. Luci užij si Kryštofa do zásoby… snad zase najdete cestu jak se setkat a nejlépe dřív než za rok, moc ti to přeju objímám Pa Inka

  2. Luci, když jsem teď zpětně četla první ponávratový článek, přijde mi, že tohle snad ani není pravda a přitom je. Na fotkách všechno vypadá totiž úplně dokonale, jídlo k sežrání, lavice k poležení, pláže k vyválení …

Diskuse uzavřena.