Ještě v bedně

Znovu pár tipů v ČT.
Včera dávali oceňovaný dokument o „něžném neonacistovi“ Svět podle Daliborka.
Někdy si říkám, jaká to musí být úleva, když je člověk primitiv.
A jaká hrůza pro ty ostatní.
Asi bych nebyla dobrej dokumentarista, protože bych nebyla schopná vlízt člověku až do vany. Do postele. Do výstřihu. Do štědrovečerní oslavy.
Podívejte se. Opravdu to stojí za to.
Nevím, jak dlouho to na i-vysílání bude, ale zde je link: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11004641408-svet-podle-daliborka/31529232025

Ještě chci poopravit své tvrzení, že Manželské etudy Heleny Třeštíkové poběží vždy v pondělí na ČT2. Budou i ve středu, což je dnes. Pokud nestíháte, tak i pro vás je i-vysílání ideální.

Do třetice – ČT začala dávat nový pořad, který se jmenuje ArtZóna a bude vždy v úterý od 20.20 hod na ČT Art. Včera tam například byla jako hlavní host Iva Bittová. A pak velké téma – český animovaný film, což mě momentálně taky hodně zajímá. Ale je fajn vidět a slyšet mladé tvůrce, které většinou nemáte možnost vůbec vidět, protože jsou jen schovaní za titulky filmů.
Úplně jiné rozhovory.
A to mě taky baví.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12072033166-artzona/218542150010001/

10 názorů na “Ještě v bedně”

 1. Tak na Daliborka jsem se dívala s manželem, ale po chvíli jsem si musela nasadit sluchátka a pustila si hudbu, abych z TV nic neslysela, protože mně bylo trapně za ně. Pořád trochu doufám, že to bylo nahraný? Protože tohle snad pravda být nemůže…?

  1. Chtěla jsem napsat, vraťte mi hodinu života, ale pak jsem koukala dál a byla o něco víc šťastnější, jak žiju…vypla jsem to ve chvíli, kdy stará paní musela poslouchat, jak byla Osvětim zdémonizovaná fraška…Asi byla natolik dáma, že mu nedala pár facek. Zkusím najít odkaz na rozhovor s autorem, kde ten incident z Osvětimi i přibližuje.
   Magda

 2. Právě jsem shlédla dokument o Daliborkovi s otevřenou pusou,stydím se za to jaký hovado žije tady mezi námi..Petra

 3. Tak na Daliborka jsem se dívala asi 3 minuty a vypnula pc- hrozný -na to nemám potřebu koukat.:-(

 4. Koukala a nedokoukala…..a takových " Daliborků " je mezi námi…radši nemyslet. Martina R

 5. Takových Daliborků je…pouze se nabízí otázka, kdy taková "filmová "hvězda to zahraje na živo?! Přiznám, že jsem to nedokoukala, protože ta snůška vulgarit, blbosti a nenávisti byla na mě moc. Jenom bych si přála, aby tento dokument dokázal udělat zázrak a změnit v naší společnosti něco k pozitivnímu smýšlení a uvědomění. Bohužel vzhledem k úrovni IQ Daliborka a stejně postižených, je to neuskurečnitelné, leda je poslat na povinnou stáž pár dní do koncentračního tábora, ale v roli oběti fašismu. Třeba po měsíci by změnili "svoje hoby", pro hajlování a začli pracovat v humanitárních spolcích!!!
  Zatím doufám, že "Daliborkovina" nebude příliš nakažlivou!

 6. Díky za tip. Byla to síla a jsem ráda, že jsem dokoukala. Ten závěr byl asi nejsilnější, nejemotivnější a ten primitivismus tak asi nejvíce prýštil. A v kontextu s tou paní, která přežila a měla poslouchat ta moudra hovada, jak měli v Osvětimi bazén… tam ten stud a bezmoc za myšlení některých našich spoluobčanů byly opravdu největší. A hledání kamínku domů do terária na kolejích transportu smrti v podstatě už ani nemohlo překvapit. 🙁 Jana

 7. Nestačím se divit na vašimi komentáři…
  Jaké hovado? Mám za to, že ten kdo vynáší takové soudy není o moc lepší než ten, o kterém mluví.
  Rozhodně s názory Daliborka nesouhlasím, nicméně je to člověk, který nekrade, nikomu neubližuje a svým jednání si myslím, že ani nikoho výrazně neovlivňuje. To, že má hloupé názory je jeho věc, to, že šel s kůži na trh do televize, je také jeho věc.
  Nemyslím si, že záměrem tohoto dokumentu bylo dále šířit zlo. Tak to prosím nedělejte vy, racionálně smýšlející a plně erudovaná vrstva společnosti. Romana

Diskuse uzavřena.