Jeden můj den

Pořád mě nejvíc trápí velká únava a ztráta energie. S tím zbytkem, co mám, se snažím nakládat s vědomím řádného hospodáře, ale moc se mi to nedaří.

Třeba včera. Vlastně dneska. Do půl druhý do rána jsem napůl pracovala a když mi to nešlo, tak prokrastinovala u airbnb. Hledala jsem inspirativní byt, ve kterém bych si tři dny mohla přemýšlet a s nikým nemusela komunikovat. Protože ale zřejmě budu muset vyběhnout na poradu, byt musí být v Praze. 

V půl druhý jdu spát. Nejde mi to. Poslouchám rozhlasovou hru, neuspí mě. Úzkost. Průběžně pouštím ven Cherry, která má diagnostikovanou chorobu plic a kašle, až se dusí. Banán. Pak neurol. Furt nespím. Znovu pouštím Cherry. V půl sedmý ráno to vzdám a jdu snídat. Pak si lehnout. Spím. Do půl třetí do odpoledne, I. mě budí, protože je v tv biatlon. Holky sice střílejí dobře, ale běží pomalu.

Jdu uklízet, neb zlatá paní Malinová je už několik týdnů nemocná a přijde až příští týden. Únava. Úzkost. Vytírám vsedě, pod skříňkami v koupelně vleže. Za tři hodiny udělám asi třetinu úklidu než zlatá paní. Praštím se do operovaného kolene a je mi na omdlení. Zvracím. Ale koleno funguje, asi jen brňavka. Hurá. Jak to, že jsem si nikdy nevšimla, že máme tak špinavé stěny? Musíme objednat malíře.

Počítač. Dotahuju rozdělané práce a odesílám je na několik adres. Okamžik úlevy (než se mi zase vrátí s připomínkami). Ale pro dnešek hotovo. Jde mi to rychleji než úklid. Dvě třetiny baráku ještě chybí uklidit.

21 hod, I. se vrací z tenisu a nechápe, že si ke psaní pouštím audio živý přenos ze zasedání Sněmovny. Magor. Já. Jdu uklidit aspoň kuchyň. Dnes potřebuju jít spát normálně, nejdýl do půlnoci.

A to je všechno.

36 názorů na “Jeden můj den”

 1. Velký špatný. Zvlášť v nejdepresivnějších měsících roku, tedy pro mě. Pomáhá mi aromaterapie, což by byla velká ironie, kdybych ti ji, Lucie, radila, když vím o tvých covidovych potížích. Ale kdyby, tak grep Aroma olej nebo jóga balance tělový sprej od Nobilis Tilia. Držím palce a fandím.

 2. Milá Lucie,
  taky jsem letošní rok začala zostra. Od Nového roku mě bolí zuby, už 3x jsem byla ráno jako bolestivá u zubaře. Myslím si, že ještě není konec. Už jsem snědla 2 plata Aulinu.
  Věřím, že se všechno v dobré obratí a na neveselý začátek roku budu už jen vzpomínat, protože zbytek roku bude fantastický.
  Přeji optimismus všem. Marie

  1. Milá Marie, soucítím, nejste v tom sama. Já potíže se zuby řeším už od začátku listopadu, stále to nemá konce. A nejhorší na tom, krom té bolesti je, kolik peněz za všechna ta ošetření odteče z účtu…

 3. Já měla covid před rokem a únava se mě držela skoro celý rok. Energie tak na 50%, po umytí nádobí jsem si třeba musela jít lehnout. K tomu strašný problém s pamětí a koncentrací pozornosti. Teď ho mám podruhé, průběh v pohodě a za týden doma jsem dohnala některé dlouhodobé resty… Tak třeba to chce jen čas…

 4. Milá Lucka, nebojte sa, zlepší sa to. Pred rokom som tiež prekonala kovid a problémy so spaním mám doteraz. Našťastie sú postupne slabšie a slabšie. Pomáha mi večer medovkový čaj a tobolky s bylinkovým extraktom z medovky, chmeľu a valeriány. Ale z nevyspatia som bola na tom psychicky veľmi zle. Priam na zosypanie. Nerobte chybu ako ja a nepodliehajte z toho panike. A odpočívajte. Slovensky povedané, kašlite na bordel v dome. Neporiadok neutečie, nie je zajac. Čo najviac oddychujte, ležte a šetrite sa. Koncentrácia a pamäť sa budú postupne zlepšovať. Moja kolegyňa si napríklad nedokázala ani prečítať článok v časopise. Neudržala pozornosť. A ešte sa môže stať, že Vám vo veľkom začnú padať vlasy. Ale aj to sa časom zlepší.
  Lucka, hlavu hore. Bude lepšie :-D. Chce to len čas.
  Viera

 5. Mila Lucie, pridavam se k tem co maji ten rozjezd roku docela z kopce.

  Od prelomu roku jsem pachatel trestneho cinu. Fakt. Myslela jsem si ze banalni autonehoda. Kdepak… kdyz totiz ja uz neco trefim, tak to je vzdycky hovno na chodniku!

  A tak at to prezijem !

  Ps: ale byl by to nadhernej namet: obeti jsou vysmaty, z vinika soukoli dela pachatele.

 6. I já jsem začala hezky z ostrá, 1.1.2022 jsem se ohnula pro špalek, plotenka vyjela a od té doby se mazlí že sedacím nervem. Nemůžu sedět, stát ani chodit, při převozu k lékaři mi tečou slzy jak hrachy a syčim spoustu nadávek. Po dvou týdnech stav beze změn, opich,prášek čípek 2 prášky, čípek prášek +stilnlox a dobrou noc. Ráno nanovo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *