Je totiž neděle a mám dost času

Připadá mi trochu nepatřičné psát o tom, jak jsme strávili odpoledne na pláži, zatímco většina českých domácností finišuje s vánočními přípravami.
Já ne.
Místo, kde jsme, je asi 800 km severně od Sydney (doufám, že nekecám, nikdy jsem nebyla v zeměpisu moc dobrá). Dřív to tu prý patřilo hippies a pozůstatky jsou tu stále. Potkáte tu plno pestrobarevně oblečených lidí, co jezdí v campervanech různé kvality či spíš nekvality – zejména ti mladí a nespoutaní. (Campervan – dodávka, která je upravená na spaní.) Spousta lidí tu žije v obytných přívěsech, které už asi zarostly do země a oni si k nim přidělali různé plachty jako terasy, kolem je malá zahrádka … je mi to hrozně sympatické. Ale samozřejmě je tu i luxus. Prostě všehochuť, což se mi líbí a tak nejvíc ze všeho pozoruju a pozoruju. 
To je příběhů, viď?! říká můj muž, když vidí, jak zírám.
Moje zírání je ale nehodnotící, nevidím, jestli má tahle paní větší či menší zadek a hlavně – je mi to úplně šumák. Mě zajímá, co ty lidi žijou. A protože se jich na to neumím zeptat, tak si v hlavě skládám příběhy z útržků, které vidím.
A taky pozoruju své děti.
Dodneška jsem například nevěděla, že Kryštof umí chodit v písku po rukou.
To jsou věci!

8 komentářů

 1. Luci, přeji ti krásnou a pohodovou čtvrtou adventní neděli a krásně si to užij !!!!!! Marki

  PS:Možná po těch rukou umíte chodit všichni, když jste u protinožců :o):o):o)

 2. …není co řešit, je to určitě zasloužené!!! Myslím, že vám to většina nás čtenářek přeje! Budou to vzpomínky na celý život a to je "materiál", který vám nikdo nemůže ukradnout:-)
  Tak…přeji celé sešlé rodince, krásné Vánoce a pod palmu, ať je vám naděleno tolik lásky,štěstí a zdraví, co můžete vzít do zavazadel z tohoto "mladého světadílu, až se budete vracet do stařičké Evropy!

 3. Ahoj Lucko, taky jsem dnes strávila celý den na pláži a je mi skvěle… myslím, že alespoň jednou by to měl zkusit každý z nás… přerušit zavedené rituály a zjistit, že i jinde na světě je krásně 🙂 Moc zdravím z Thajska 🙂

 4. Ahoj Lůco, všichni vás moc zdravíme a každej den sledujeme, co na blog přihodíš nového.Závidím ti to "předvánoční nicnedělání" a pozorování všeho a všech, to bych s tebou hned měnila.Zdraví Tyláci
  P.S. Zírám, jakej je z Kryštofa kus pěknýho chlapa!

 5. Ahoj Lůco, Jarda ti vzkazuje, že marně čeká, kdy tě uvidí v minisukni. Tak se předveď!

 6. Jů, bezvadný místo!!

  A v kloboucích vám to moc sluší.

  Ať si každej dělá o vánocích, co chce, a jindy taky! A nejlepší mi připadá, že sběratelka vánočních ozdob si díky nim může udělat vánoční náladu kdykoli a netřeba je vozit s sebou do Austrálie :-))

 7. Lucie, to je prostě úžasné. A pozorovat není nikdy od věci, naopak!
  Přeji vám krásný pobyt a pohodu nejpohodovatější.
  Jo a taky VESELÝ VÁNOCE!!!