Je pro vás důležité nebe?

„Kdy jste se naposledy dívala do nebe?“
„Vleže?“
„Je pro vás důležité?“
„Nikdy jsem o tom nepřemýšlela.“

To je část dialogu z mého filmu o domácím násilí. Píšu teď další verzi. Šestou? Sedmou?

Pro mě nebe důležité je.
Uklidňuje mě, když se na něj dívám.
Poslední večery v Kokoříně jsme hodně chodili po polích a loukách, a koukali se vzhůru.

8 komentářů

 1. Zajimava otazka,dulezite urcite je .Kdyz se rano probudim ,roztahnu zavesy a prvni kam se podivam je nebe .Kdyz je cervene tak mam hned v myslenkach cervene po ranu farmarovo varovani ,prijde zmena. Jdu nakrmit slepice a nad striharnou vidim krasne kulaty mesic ,bezim pro fotak. Nikdy se nemuzu nabazit krasne modre oblohy a v contrastu s olivove zelenymi listy eucalyptu je to nadherne.Cista nocni obloha plna hvezd a mlecne drahy obcas nejaka ta padajici hvezda kdy si mame neco prat a ono se to ma splnit. Pozorovat mraky a hledat v nich tvary a podoby ,kdyz se krasne bilea nadychane mraky zacnou stavet jako vysoke kominy je zarucene ze prijde dest .Je jeste mnoho duvodu proc zvedat oci k nebi ale to bych asi napsala roman.Preji vam hezke letni dny.

 2. Určitě mám ráda nebe a ráda se do něho dívám.Jak se mění mraky,jak plují,jejich barvu,nebo když se stmívá a zapadá slunce…O domácícm násilí by se mělo určitě mluvit i psát.Dříve jsem si tím prošla a trvalo to několik let.Jsem ráda,že se tomu někdo věnuje.Máte krásný blog i fotografie.Mějte pěkné léto.Renča

 3. Nebeská báň, symbol naděje…inspirace… kniha filosofie…,poznání…
  Snad jen zavřená ve sklepě mě zabrání k němu vzhlížet, tak často, jak to jen jde a to vedne i v noci:-D

 4. kdysi jsme se rozmýšleli, jestli se odstěhujeme z města a  rozhodlo právě nebe, ten kousek nad naší zahradou, který patřil jenom nám a ne i ostatním sousedům z paneláku :)))
  hezké léto přeje a.l

 5. Na nebe se dívám mnohokrát za den, miluju nebe ve všech podobách – je to něco ÚŽASNÉHO. Vydržím pozorovat co se tam děje.
  Mějte moc fajn. Jarka

 6. Vzpomněla jsem si na vás, když jsem dneska na plovárně viděla paní, co si mobilem fotila nebe.
  Chtěla jsem zvednout hlavu, cože je nahoře tak krásného,
  ale pak mi došlo, že madam se fotí – sama sebe v plavkách … Prostě selfie jede!!!