Jdu do sebe

Zítra mi bude 45. 
Koukám na to číslo a připadá mi podezřelé. Vůbec mi ke mně nejde. Nedávno jsem viděla v jedné televizní soutěži ženu, která byla stejně stará. Proboha! Tohle přece nejsem já, to je někdo, kdo je o sto let starší, opotřebovanější, má úplně divné zájmy a umí vařit!
Pak se večer odlíčím, kouknu do zrcadla a … no jo, nějaká podoba by tu byla.
Kamarádka mi říkala, že největší zemětřesení u ženy nastane mezi 40 -50 lety (myšleny změny a zážitky).
Zodpovědně musím říct, že zatím nepozoruju ani chvění.
Zemětřesení jsem měla mezi 20 – 30.
Záchvěvy se objevily i  ve 30 – 40.
Teď zpod slunečníku pozoruju život a píšu o něm.
Nicméně!
Na doporučení kamarádek jsem si koupila něco lepšího na obličej. A teplý pléd na chladné večery, to už byl můj nápad.
A fakt to funguje.
Čímž děkuju BÁŘE za úžasný tip na zamaskování všech těch zvláštních jevů, které se mi každé ráno objevují pod očima. YSL Touche Éclat zakryje všechno. Vizážistky mají pravdu.
A rudá rtěnka opravdu oživí nejen mrtvoly.
Tolik můj kosmetický příspěvek.
Užijte si ho, není to úplně moje téma.
Ale proč se nepodělit i o to málo.

29 názorů na “Jdu do sebe”

 1. Lucie, mám prosbu, jděte do toho i za mě. Včera jsem četla, že krémy na oční okolí se mají používat už kolem dvacítky.
  Jelikož jsem už 16let pozadu, asi to ani řešit nebudu. Někdy si večer místo filmů jen tak pouštím jeden kosmetický blog a jen vrtím hlavou…no tak krásná už nebudu ale budu mít nejpružnější krční páteř, aspon u nás v regionu:-)
  A CO POPŘÁT. ZDRAVÍ A VNITŘNÍ POHODU A TO SAMÉ I RODINĚ. NO A PEŇAUZE.
  Magda

  1. Dodatek: od úžasné Jany z Kohoutího vršku, hodila to na PéeFko a já to mám na lednici:
   I KDYBY VÁM SRDCE NA KUSY ROZŠTÍPALI, NIKDY NEKLESNĚTE – VE VLASTNÍCH OČÍCH PŘEDEVŠÍM!
   (hlavně přeju, ať se dá zkombinovat ten konec s Vaší profesí)
   Magda

  2. Lucie Konečná

   Magdo, děkuju moc, ale s tím očním krémem je to fakt, jděte do toho i teď … za deset let byste hrozně litovala. Já používám z lékárny AVENE nebo BIODERMU. Když někam jedu a zapomenu si krém doma, cítím to. A to fakt nejsem žádná šminkařka.

  3. Co kdyby jsme dnes odložily fyzickou krásu na jindy, dnes je možné zkouknout KRÁSNO. Viděla jste, stojí to za to?
   Jasně že si ráda udělám svůj názor, ale ty Vaše mám ráda.
   Magda
   (nad mou krásou zauvažuju lehce sobecky, jsem prevít, co si radši koupí víno než krém…ale taky budu mít narozeniny, jako každý rok:-((( )

 2. Pěkné narozeninky!

  Mě za chvíli čeká Kristova výzva a koberec na krk si vlastně taky moc přeju. Teď mi to došlo. Díky vám! Díky.

  Fajnou oslavu přeju.

  Mimochodem: teď jsem po letech potkala na ulici kamarádku, volala na mě přes celý chodník jménem, já ji nemohla poznat, až pak mi to došlo. Protože: ona si vůbec nebyla podobná, vypadala totiž jako svoje teta! Hned jsem se večer taky prohlížela v zrcadla, jestli tam nějaké ty tetkovské prvky ne/spatřím …

  1. Lucie Konečná

   To je přesně ono. Taky se bojím, že na někoho zavolám … a on mě nepozná!
   Za přání díky!

  2. U mě to kdysi proběhlo, vezmu to stručně )autista hlídá hodiny, budou se dělat úkoly)
   Bývala jsem prsatá dlouhovlasatá kometa.
   Po 18iměs kojení a ostříhání nakrátko jsem přišla rozchodem a přestěhováním k rodičům (nojo, klasika o pachateli, co se vrací na místo činu) o mlíko a 20kg, a ze mě "byl" hubený oškubaný kluk.
   Když jsem po ???????? letech pozdravila skorosousedku, byla natolik šokovaná, že nehrála na fráze typu:"Jééééé ahoj, a jak se máš a co je nového…" – ne, upřímně se zeptala:"Kdo jsi?"
   Přeji všem dlouholetou podobu bez generačních "příkras"
   Magda

   Ps. Než jsem to dopsala, zaslechla jsem z rádia, že další hledanou holčičku našli mrtvou.
   DO PRDELE DO PRDELE, v takové dny objímám svého syna až křečovitě.
   Princezno, je mito líto, na to slova nestačí

 3. Zajímavé a úsměvné postřehy:-), které mnozí určitě sdílíme!
  Pro mě v tomto věku opravdu přišel moc krásný čas a to ve všem! Tak že přeji, aby to i pro vás bylo stejné, ba co ještě lepší a to s nevyčerpávajícím zdrojem zdraví a inspirace!!!:-)))
  P.S.
  Doufám, že se dožiji a budu si moci přečíst postřehy, až vám bude 60:-D!
  Ale největší pravdou je, že máme věk na který se cítíme:-)))!

 4. kecka zpod komonca

  všechno nejlepší, hodně štěstí a zdraví Tobě i Tvým blízkým, spousty nápadů a neúnavnou múzu

  1. Všechno nejlepší, milá Lucie!

   Blahopřeju a prosím, mohla byste i napsat, jak se ta kupovací vylepšovátka jmenují?

   Díky -Jiřina

 5. Taky jsem v této věkové škatulce, nebýt těch jednoaktovek ráno před zrcadlem, které mě netěší, pak bych si dovolila se podepsat pod úžasný obrat: Teď zpod slunečníku pozoruju život:)…

 6. Už nám nikdy nebude tolik, kolik je nám právě dnes…ale i s přibývajícím věkem se můžeme cítit krásně a mladě, je to jen na nás..a já Ti Luci přeji k Tvým narozeninám, aby ses cítila na tolik, na kolik si přeješ:o)).Navíc mám pocit, že se Stelou ani zestárnout nemůžeš:o))..máš s ní mladistvý pohled na svět a jiskru v oku..
  PS: mimochodem tu rtěnku od Clinique mám taky a hned jsem s ní ožila:o))

 7. Lucie, kápla jsi na to, čísla, co se motají kolem věku jsou podezřelá. My, stále mladé, se tím naštěstí nemusíme zabývat, protože to stejně neštymuje. Energii a radost ze života nikdo očíslovat neumí a o tom to je. Takže se krásně namaž, udělej si sexy rety a užívej, co to jde:-)

 8. Drahá Lucie
  hodně zdravíčka,já jsem nikdy nikomu nic nezáviděla,ale ted pomalu začínám závidět věk.Mladá už bych nechtěla být,ale mohlo by se to trochu zastavit.Takže užívejte,užívejte života .Mě se na vás líbí jak jste svá,dáváte radost jiným.Alkababka

 9. Veronika Pecharova

  Ahoj Luci,

  o vikendu jsme s mamkou prohlizely stare fotky….babicka Loizinka mj. Ptala jsem se, kolik ji tak mohlo byt…no tak kolem 45!!!! To se vubec nedá srovnavat kdysi a ted…. jsme vyrazne mlada devcata, nezapomen!!!!

  1. Lucie Konečná

   Jé, babička Loizinka, na tu si dobře pamatuju, to je moje dětství! Veru, moc děkuju.

 10. Vše nejlepší k Vašim zítřejším narozeninám Lucie. Myslím, že lidé Vašeho typu nestárnou:-). Dík za tento Váš úžasný blog;-). Alena

 11. Ahojky Lucko, taky se připojuji ke gratulantům, přeju Ti hodně štěstí a zdraví a ať tě neopouští tvůrčí nápady…a neboj, ani to nebolí, já jsem si tu cifru odbyla už v srpnu a řádně jsem to oslavila ….jako dvacítka :)), měj se moc fajn a pamatuj, je to fakt jen číslo, Renča S.

 12. Tak jsem asi první dnešní gratulant. Užijte si to. Jsme stejně staré. /To je ale blbý obrat/. Stejně mladé.
  K věku jenom tolik..
  Právě jsme se vrátili z cyklovýletu ze Švýcarska. Když jsem viděla tu bandu nastupujících lidí, prostě všichni o deset a více víc…. Ale po pěti strávených společných dnech i večerech: krásno není na těle, ale v těle a hlavně v duši.

 13. Lucie, každý věk má svoje. Mám to tak, že s vyšším číslem získávám větší sebejistotu, osobní vyrovnanost a pocit spokojenosti. Kdybych měla ve dvaceti v hlavě a duši to, co mám teď, tak jsem byla královna. Ono je to spravedlivé, někde se ubírá, jinde to roste (a teď nemluvím o přesunu hmoty prsa x břicho 🙂 ). Ať se vám krásně žije!

 14. Luci, to jste mne tedy dostala. Hádala bych vám o dost méně. Každopádně gratuluji a přeji spoustu dalších pohodových let naplněných nápady.

  Lucie

 15. Barbora Grünwaldová

  Tedy jestli ještě můžu, tak všechno nejlepší k narozeninám! A taky gratuluji k těm mazadlům, občas přemýšlím, že bych si nějaké maskování taky už mohla pořídit, ale zatím s tím neumím moc pracovat.

Diskuse uzavřena.