Hodně témat na srdci

Milé virtuální přítelkyně, milý Antoníne,

děkuji vám všem za příběhy, které jste mi poslali (ano, i jeden muž!), nečekala jsem, že se mi ozve tolik lidí. Komu jsem ještě neodpověděla, učiním tak. A moc ráda.
Co vím ale už teď, že tenhle náš střední věk (nevím, jak to zajímavěji nazvat, protože by si to zasloužilo o hodně zajímavější označení), prostě tenhle věk je plnej změn, rozhodování, neklidu, starostí, ale i převratných dějů. Kdo si ve třiceti myslel, že v padesáti nazuje virtuální bačkory, túdle.
Asi to není pro všechny dobrá zpráva, ale je to živej život.
Nebojte se s něčím novým začít.
Nebojte se s něčím starým skončit.
Když to moc chcete, je důležitý to udělat.
Myslím, že mě nečte nikdo pod čtyřicet 🙂
U nás Velikonoce proběhly tradičně nevelikonočně. Poprvé za hodně let jsme byli doma a dělali úplně jiný věci.
V pátek se stěhovala Stela do pronájmu, v sobotu jsme vyklízeli chatičku po dědovi, Kryštof ji bude rekonstruovat. Ivan pekl mazance podle videoreceptu Mirky s fialovejma vlasama.  A povedly se mu. 
Viděli jsme švédsko – dánskej film odehrávající se v Itálii. Skvělej. Zajímavej. Seversky romantickej.
Koukněte na ukázku a bude vám jasno.
Naše další stěhování (asi už čtvrté)
v Marianne Bydlení

37 názorů na “Hodně témat na srdci”

 1. Hned se mi vybavila Chata na prodej a rodinné roadmovie:-))
  Magda – skoro 43:-((

 2. Film mě nějak nenadchnul, o ženichovi mě to napadlo už při scéně, kdy odpočíval na terase a nějak celkově mi to přišlo až jako mýdlová opera, až mi bylo líto, že tam P.B. hrál, jen jsem celou dobu OBDIVOVALA P.B., po tom, co prožil se svou první ženou, že to "dal".
  Jinak mám Vaše filmové tipy ráda,
  Magda

 3. Chata je nádherná, takovou bych si jednou přála! Zdraví dlouholetá čtenářka Anička, 27 let

 4. Dobrý den, máte pravdu, je mi 47 a už tak dva roky mám v hlavě spoustu touhy po něčem a strachu se do toho pustit, plno myšlenek jak to bude všechno dál s mojí maminkou, jak to bude s námi……a pořád hledám ten správný konec za který chytit a začít to rozmotávat….a možná žádný není…
  Velikonoce byly jiné, místo návštěv a vysedávání u kafe jsme konečně vymalovali na chatě, a bylo to super, a je na tom vidět že když občas člověk něco udělá jinak, tak se svět nezboří…..v tomto případě šlo rozhodnutí lehce, protože návštěvy jsou prostě zakázané :-), další level bude dospět k nějakému rozhodnutí jen tak, sama…přeji hezké dny ! S.

 5. Dobrý den, váš dnešní příspěvek mě tak nadchnul, že musím říct své. Po 40ti letech společného bydlení v jednom bytě se já i manžel /66 a brzy 77/ stěhujeme za jedinou dcerou do Olomouce. Z Ústí nad Labem. Je to na jednu stranu hrůza / prodeje a stěhování jako takové / a na druhou stranu těšení na TO. A pak taky odpovídání na otázky známých a sousedů….Co tak na stará kolena ??? Ano, stará jsou, ale snad ještě něco vydrží.Takže díky za povzbuzení vašimi slovy….I když jsme ještě starší než 40cetiletí, hihihi. Hezký den všem. A zdraví, zdraví, zdraví.

 6. kecka zpod komonca

  změna je výzva, změna je problém.., mám problém s procesem změny, pak už to zvládám, ale ten proces, to je boj. proto zřejmě k dobrovolným změnám moc nakloněná nejsem, bohatě stačí ty vynucené.
  a ano, čtenářka 40+

 7. Tak jo, už je mi přes 40, ale začala jsem to tady číst kdysi dávno asi v půlce let třicátých 🙂
  Ivana

 8. Ctu Vas moc rada uz par let, samozrejme nektere prispevky jsou pro me zajimavejsi nez jine, ale celkove mam rada Vas nadhled a zivotni zkusenost. At se Vam a Vasi rodine dari! Marie K. z Krefeldu z Poryni (u holandskych hranic) – 34 let

 9. Krásná chatička a krásné mazance. Já jsem s největšími změnamy začala po padesátce po rozvodu a jsem šťastná, že jsem se k tomu rozhoupala. Léta nic měnit nešlo a teď, v 59 letech vím, že se není čeho bát. Pokud cítím, že je správné něco změnit, jdu do toho. Žijeme len raz :). Eva

 10. Zdraví Vás Papája (38), co loni vyhrála knížku Vířivku a teprve teď (ostuda) ji přečetla – a dobrý!!!!

 11. Chodím sem k vám moc ráda už několik let…díky za tu možnost! 🙂 Káťa (34)

 12. …mazance jsou parádní, mužům je třeba nechat prostor, aby se mohli projevit a ukázat…čtu vás ráda a dík za tip na film…krásné dny vinšuju jarka

 13. Mně se nejvíc líbí fotka manžela, jakou má radost a jak je pyšný na své mazance, to je úžasný 🙂
  Chodím sem cca 2 roky, první co jsem četla byla mozaika v bytečku v Praze, to mě okouzlilo. Bude mi 42. A jsem ráda, že teď nemusím měnit nic
  Tereza, Jizerky

 14. Milá Lucie,čtu vás už mnoho let a je mi 36:-)
  Vy a Soňa Malinová jste moje jedničky.
  Radka

 15. Sledovala jsem Vás už v době, kdy si Stela hrála s Monster High (nebo dřív?) a je mi 35 let 🙂
  Štěpánka

 16. Kamila Kasanová

  Je mi 33, čtu vás už od výšky…vždy mě bavily Vaše řidičské schopnosti (stejné jako moje), doporučení na knihy, filmy, výstavy…No a prostě to, jak barevně, zajímavě a pohodově žijete 😉 Ať se daří! Kamila z Brna

 17. Díky za tip na film. Odpoledne jsem zatáhla okna a dívala se na telku. To jsem neudělala několik let. Byla to moje parketa.
  Čtu vás dlouho, jsme stejně mladé a změny nedělám. Nemám důvod.

 18. Milá Lucie, díky za to, že píšete tenhle úžasný a inspirativní blog! Čtu Vás pravidelně už mnoho let a bavíte mě strašně. Zůstáváte "normální" v tomhle nenormálním světě a dáváte mi naději, že být autentická, svá a občas chybovat je úplně normální! Díky! 🙂 Vaše věrná čtenářka Veronika, Jizerky (38 let)

 19. Taky se hlásím! Je mi dvaadvacet a čtu Vás posledních (asi) pět let. Nebo jak dlouho už blog máte 🙂 A čtu Vás moc ráda! Pořád.

 20. 37, ctu vás 10 let. Nejvíc bych si vás přála mít jako tchýni 🙂 ja mám takovou tu sporadanou a uklízecí a dospělo to do fáze, ze se mnou už 2 roky nemluví. Vy byste se mnou určitě mluvila 😀 😀

 21. 37 a ctu vás… asi odjakživa 🙂 loni v létě jsem totálně překonala svůj život, odešla z nezdravého vztahu, odstěhovala se z města, kde jsem cely život žila, změnila školu mladšímu synovi….a po letech se dala dohromady se svou láskou z gymplu ???? po třech dnech mi řekl " pojď se mnou prostě být" a po měsíci " pojď si mě vzít"…no, tak už to vypadá, ze se vezmeme ???? pul roku předtím mi na třídním srazu řekla spolužačka, ze si vždycky myslela, ze skončíme spolu…a hele ???? život je prostě krásně barevný ????

 22. Jana z Prahyy

  Zdravím paní Lucie,já se též hlásím mezi vaše čtenářky už několik let a je mi 37????Jsem ráda,že s námi sdílíte své žití,které je pro mě inspirativní,občerstvující a bez nějaké falše.Díky taky za Vířivku,slupla js za jedno odpoledne a mrzelo mě,že nemůžu číst dál????

Diskuse uzavřena.