Hel – pozoruhodné stavby

Naprosto fascinující na Helu je to, že Poláci umístí svůj dům doslova kamkoli. Mnohokrát jsme viděli, že architektonický skvost vyrostl mezi boudami, garážemi, skladišti nebo hromadami odpadků. 

A bydlí se všude. V zaparkovaných karavanech, chatkách, mobilhausech – ty mají kolikrát i číslo popisné. Poláci rekreační objekty milují a často si jich postaví několik na zahradě a pronajímají je. Pravda ovšem je, že díky tomu se tu v sezoně můžou za dostupnou cenu rekreovat desítky tisíc lidí. Chatky najdete i kolem kolejí a vlakových nástupišť i v místech, kde byste je nečekali. 

Místní urbanismus prostě nechápu, doslova pár metrů od moře jsou vybydlené stavby a sklady, kterými procházíte, když nejdete hlavní cestou. Co by se tady dalo všechno vybudovat! 

Na příště si necháváme Gdaňsk, který jsme nestihli. Ten je součástí trojměstí Gdyně – Sopoty – Gdaňsk, které rozhodně stojí za vidění. ČT teď o něm natočila jeden z posledních Bedekrů. Tak zase brzy na viděnou, Polsko!

Kdybychom měli apartmán na opačnou stranu, máme výhled na tenhle panelák.  Je jen pár metrů od něj. To by mě asi zaskočilo.

Veřejné záchody na nádraží. Nefungují. Chodí se všude okolo.

 

Dvacet metrů od plotu je moře.

Nádherný dům s průhledy postavený mezi sousedovic boudami.

3 názory na “Hel – pozoruhodné stavby”

  1. Architektura….trochu drsné pro citlivé oko estéta😏
    Musím napsat, že reportáže i foto z vaší dovolené jsou opravdu zajímavé!
    Přeji hezké podzimní dny doma.

  2. Architektura….trochu drsné pro citlivé oko estéta😏
    Musím napsat, že reportáže i foto z vaší dovolené jsou opravdu zajímavé!
    Přeji hezké podzimní dny doma.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.