Fuengirola

Dnes poprvé mám chvíli osobní volno, zbytek party šel odpalovat míčky na drive.
Bydlíme ve Fuengirola (radši neskloňuju), to je asi 20 km od Malagy, a je to tady parádní.
Hlavně počasí.

Většinou je na tričko, kolem 19°C, na slunci mnohem víc, funguje i pár pláží, tam zamíříme dnes odpoledne. Ivan se pochopitelně koupe v moři. Jinak tu vidíte i lidi v zimních bundách a čepicích, každému, jak je libo.
Úžasný je, že zrovna probíhá mezisezóna, takže ceny jsou tu na minimu. Čtyřhvězdičkový hotel u moře – 50 eur/noc, kafe kolem eura, bary s čerstvými rybami za pakatel, slušná restaurace má ceny asi jako v Havlíčkově Brodě. Vodku a jiné špiritusy lejou do skleniček tak dlouho, dokud neřeknete dost. Takže hned první večer jsme se po jednom panáku dost zřídili. Teď už si dáváme pozor.

Fuengirola je krásný místo zejména pro důchodce, většina z nich jogguje, ale někdo naopak jezdí na invalidním vozíčku. Nejvíc je tu Angličanů, kteří tu tráví celou zimu. Nejdřív jsme si mysleli, že to je jen pro finančně zdatné, ale je to tu naopak přívětivé. A taky tu je spousta šťastnejch psů, kteří sem jezdí i se svými páníčky.
Každý den cestujeme, postupně dám příběhy i fotky. Dnes jediný den lážo plážo, jsme uchození, v noci jsem měla příšerný křeče v hýžďových svalech. Moje sestřenice a její muž, u kterých tu bydlíme (mají tu pronajatý byt na 2 měsíce), jsou neskuteční sportovci a zdravožravci. Jejich režim samozřejmě nezvládám, ale naštěstí mě do něj ani nenutí. Stejně by to bylo marný.

 

6 komentářů

 1. Zdravím Lucie, určite si zajedte do Malagy,z pevnosti a vyhlidky pod ní je krásný výhled na přístav a býčí arenu.
  Uzivejte.Monika

 2. Tuhle oblast máme rádi a ještě více Španělsko v lednu. Užijte si to.

 3. Lucie, moc pěkné. Tady hnusná zima bez sněhu. Tohle je prima alternativa pro leden, únor.
  Krásnou dovolenou.
  Jitka

  1. Zima je tady akorátní,chvílemi svítí sluníčko,které i mírně zahřeje a konečně nepadá snih,který se v nížinách mění na břečku jen škoda,že nepadá na horách…

 4. vypadá to skvěle, hned bych odletěla… tady dnes šedá deka, ani v Jizerkách není inverze… Tak mávám na dálku, užijte si to i s těmi Angličany….tam, kde se oni rekreují, bývá dobře… Eva