Film

Během sledování olympiády jsme s mamkou zvládly i jeden film.
Na Slovensku získal spoustu cen.
Vynikající Emília Vášáryová hraje vyléčenou alkoholičku, bývalou filmovou hvězdu, která hledá cestu k dospělému synovi a jeho rodině. Skvělý zážitek, ale hodně temné.
Závěrečný obraz matky a syna v bazénu, to je pro mě emoční skvost.

10 názorů na “Film”

 1. Chcela by som ho vidieť!
  Chcela som dať k minulému postu koment, no bol by temný.
  Niečo o tom, ako vnučka na prázdninách, na chalupe hľadala v noci opitú babičku, ktorá sa strácala… história so synom sa opakovala s vnučkou.
  Syn a vnučka sú autisti.
  Mama a babička, si ale k nikomu z nich cestu nehľadá, a asi ani netuší, nevie, nechce vedieť, že im niečo je.
  Temný záver to ale myslím nemá, žijeme tieto čudesnosti a svetla je dosť…vie, že môže k nám prísť…

 2. Točil se v mé rodné vesnici na Slovensku, režisér je krajan. Chtěla jsem na něj jít u nás do kina, ale bohužel, zatím nebyl v programu a pochybuji, že ještě bude. Takže asi budu hledat jinou cestu, jak se na něj podívat.

  1. Lucie Konečná

   Já jsem ho koupila v Bontonu na dvd. Určitě ho jde koupit i přes net.
   A kde se to, prosím, přesně točilo?

  2. Domeček je z Pečovskej Novej Vsi, okres Sabinov, východní Slovensko. Některé scény se točily i v okolitých městečkách. Jinak premiéra filmu byla v Sabinově, zdarma a zůčastnila se taky E. Vašáryová, prý to byl skvělý zážitek.

 3. Daniela Augustka

  Film Eva Nová bude vysielať v krátkej budúcnosti RTVS v rámci osláv 60. výročia vzniku Slovenskej televízie. Počula som to v dnešnom večernom spravodajstve. To pre tých, ktorí by si ho chceli pozrieť. Ja sa tiež teším.

 4. Mila Lucie, dostala jsem se k vyklizeni domu po jedne babicce, mela tam par vanocnich ozdob, vzpomnel jsem si na Vas a nevyhodila je. Je jich strasne malicko a jsou v ne moc dobrem stavu, ale presto, nez je vyhodim se musim zeptat, jestli je nahodou nechcete? Poslala bych foto, bohuzel nevim jak.
  Tereza

 5. Tak ten film. Díky moc za tip, teď zpracovávám. Moc dobrý, nevím jestli usnu.
  Zdravím :-)))
  Hana B

Diskuse uzavřena.