Dvě umytá okna

Víkend lehce pracovní. Uklízeli jsme venkovní skříně, ve kterých je všechno od klece pro hlodavce po pneumatiky. Jednou za rok se to prostě musí vytřídit, jinak už tam další věc nenacpeme. Vždycky si vzpomeneme na slova našich architektů, kteří nám říkali, že pokud si necháme udělat sklad – místnost, bude plná taky a ještě k tomu navěky. 

Vytřídila jsem taky 120 l pytel bot a bund, odjely do charity.

A vrchol všeho: umyla jsem dvě stropní okna, která vedou na půdu. Práce na půl hodiny, ale přemluvit se k tomu! Původně měla být skla mléčná, ale ve sklenářství to spletli. Byli jsme rádi. Nad nimi jsou průhledné střešní desky, abysme měli v chodbě světlo.

 

V sobotu opět střet se sousedem, se kterým se nemůžeme shodnout na podobě stromové clony mezi našimi zahradami. Stromy (jehličnany a habry) jsme sázeli, když jejich parcela byla ještě prázdná a mysleli jsme si, že každý soused za to bude rád. Tak ne. My jsme punk, chceme stromy sice redukovat a zkracovat, ale přirozeně (zachovat kuželovitou korunu habrů), soused chce zarovnaný nízký živý plot. Takže v sobotu jsem jeho zahradníky zachytila v půlce „díla“, kdy už měli část stromů uřezaných. Narovno. A divili se, proč mi to vadí, když to za nás platí soused. Takže jsme vzali psa a šli do Říčan k rybníku na panáka. 

Příští týden akce spojené s Jednou rodinou. Zítra jedu na focus group do Mostu, v úterý na obhlídku nových prostředí. V neděli do Letňan na akci, kdy se náš seriál spojil s pomocí pro maminky samoživitelky. Jinak psaní nové série. 

2 názory na “Dvě umytá okna”

  1. Tak to je neskutečná drzost . My bychom si přáli živý plot nejméně pěti metrový, aby dosáhl až do druhého patra našeho souseda.

  2. Katka Klejchová

    Ha, naši mají podobné sousedy. Naši mají úžasnou, lehce divokou, ale velmi udržovanou a opečovávanou zahradu, plnou jedlých keřů a stromků a kytek a sousedi mají na stejné ploše úzký pruh trávníku a jinak jen beton a zámkovku a dost těžce nesou v jejich očích „divočinu“ u našich. A táta jednou takhle přistihl sousedku jak jim na stoličce nahnutá přes plot dost u země ostříhává keříky, protože pár větviček čouhalo skrz plot, prý už to chroští nemůže vydržet 😀 A taky to tenkrát naši vyřešili panákem, nic jiného nemělo smysl…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *