Dvakrát NE

Posledních 6 týdnů řeším změnu operátora. Nikdy bych neřekla, že převést 3 internety, 2 telefony a 1 televizi mě zaměstná na tolik týdnů. Včetně několika operátorů a zákaznické podporovatelky, která nám byla přidělena a zná už všechna naše rodinná tajemství, včetně pinů, kódů a klíčů k ještě většímu štěstí.

V pauzách, kdy operátoři vyřizují požadavky těch, co se dovolali přede mnou, čtu. 

Bohužel teď za sebou dvě knihy, které mě neoslovily. Zrušený rok od Viewegha jsem odložila po 26 stranách, přitom dvě předchozí knihy deníků, který vydal, mám hodně ráda. Deníky prostě miluju. Ale tady není děj, ani myšlenky, který by mě zaujaly, hlavní roli bohužel zase hraje ublíženost a osočování ex-ženy. Ale měla mě varovat už ta příšerná obálka.

Druhou knihu jsem dočetla, ale přišla mi o ničem. Padesátiletá žena, se kterou se rozvedl manžel, jezdí opatrovat rodiče, prožije krátký románek s mladíkem, o kterém tam není skoro nic, myslela jsem, že aspoň ve studni se objeví mrtvola, ale byly tam jen vypitý flašky od rumu. Autora mám moc ráda, je to jihočeský romanopisec Jiří Hájíček, klasik, ale tady jako by neměl o čem psát. A hlavní hrdinka mi postupem času dost lezla na nervy.  Plachetnice na vinětách

Pokud jste četli a nesouhlasíte se mnou, oponujte, prosím. Moc mě zajímá váš názor.

Máme jen provizorní wi-fi, leze jako šnek a má málo dat, tak honem rychle do offlinu, neb data musí vydržet ještě 10 dní, než přijde technik zapojit stálou wi-fi a tv.

Sledujete olympiádu? Já jo! 

 

7 komentářů

  1. Hájíček nasadil vším předchozím tak vysokou laťku, že už sám sebe těžko překonává ? Mně Plachetnice přišly jako hrozně příjemná změna a vlastně jsem té padesátnici i trošku to léto záviděla ?

  2. Dobrý den Lucie, Viewegha už pár let nemusím, Plachetnice jsem jen poslouchala v podání Vandy Hýbnerové a bylo to pěkný…
    změnu operátora nezávidím a přeju ať to vydržíte
    krásný léto vinšuju jarka

  3. Plachetnice mi taky prisla o nicem, ale predchozi jeho byla super, viewegha uz nekllik let nectu, nej byla Vychova divek v Cechach.

  4. Souhlasím, dost jsem se na Hájíčka těšila a pak to bylo o ničem, už jsem skoro zapomněla i to málo… Holt Selský baroko a Rybí krev už asi nic nepřekoná…

  5. Zdravím Lucie, Viewegha už nekupuju ani nečtu, poslední knížku /už ani nevím, jak se jmenovala/ jsem odložila asi po 30 stánkách, no a ten Hájíček…taky jsem ho teď četla a dočetla, ale není to on, bylo to takový nenáročný čtení k vodě na dovolenou, neurazí, nenadchne. V poslední době mě nadchli Němci od Jakuby Katalpy. Pěkný léto všem. Petra

  6. Jiřího Hájíčka miluju a četla bych od něj i nákupní seznam. 🙂 Plachetnice se mi líbila, jen ten románek s mladíkem mi přišel úplně zbytečný, to bych raději rozvinula jinou zápletku. Poslední Vieweghův deník jsem taky četla, mě ty jeho zápisky baví. Akorát, přesně jak píšete, hodně drbal exmanželku, až už to bylo docela trapné. Ale on je v posledních knihách poměrně dost ufňukaný, nejen kvůli krachnutému manželství, ale i kvůli zdravotnímu stavu. Je to prostě chlap se vším všudy. 🙂 Ale jinak vcelku i tento deník bavil, už jsem věděla, co můžu čekat, navíc mě zajímalo, jak to měl za lockdownu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *