Druhý advent

Tohle období mám ráda. Přináší mi často radost bez příčiny. Jenom proto, že je prosinec.
Včera jsme s Magdalénou v kavárně vymýšlely, co dalšího by naši hrdinové mohli prožít. Mám já to ale krásnou práci. Vymejšlet si. Pak jsem si koupila knihy. A makronky.
Všude hrozně lidí a honba za vánočními dárky.
Jsem šťastná, že nic takovýho nemusím absolvovat.
Žádný „Něco si vyber a já ti to pak dám pod stromeček, jo? Na, tady máš peníze.“
Nebo „Napiš mi, co bys chtěla. Jsem bezradnej.“
Ale pokud by mě opravdu chtěl někdo překvapit dárkem, může klidně po celý rok!

Dnes jsem vyráběla PF. Tedy zatím návrh, ale čas kvapí.
Odpoledne trochu uklízení.
Stela: „Máme ještě jiný prostěradlo než s dírama nebo s flekama?“
Já: „Asi ne. Psi všechno zničej.“
Stela: „Vidíš, kdybyste si dávali dárky, můžeš si přát nový prostěradla!“
Já: „Přesně kvůli tomu si žádný dárky nedáváme.“

Ten prosinec hrozně letí!

6 názorů na “Druhý advent”

 1. Já letos prvně bez dárků. Fakt je to úleva,místo tlačenice prohlídka jednoho zničeného zámku ( přímo s majitelem ) od sklepa po půdu. Ještě,že jsou mezi námi nadšenci,co se vrhnou do záchrany téměř ruiny. To je skoro ten vánoční zázrak…
  Martina

 2. …a tak by to bolo najlepšie, prežívať ich, aj malým, malinkatým osobným zázrakom 🙂
  Som rada za – na darčeky netlačiť….

 3. "K vánocům si dáme barák,"říkáme si od léta.Zatím jsem ovšem jediná, kdo to myslí vážně. Rodina v neděli zmizela a já měla "čas pro sebe", to znamená, že jsem mohla vytřít schody a učesat psa.
  Po návratu Saši s dětmi jsem byla zasypána dotazy typu: "Hele, mami, jak by se ti líbilo pít čaj z takovýho velkýho puntíkatýho hrnku?" nebo "Ta chňapka, co ti spadla do guláše, už není pěkná…"
  Takže budu asi muset vyrazit do shopu. Už se těším, jak zase potkám toho seladona, co byl milý a sladký pouze do chvíle, kdy mu mladá pokladní nepřičetla bodíky za jeho nákup a on ji zcela nekřesťansky a nevánočně vynadal do krav.
  Jak říká Mladý Ďábel (dále jen MD), nejlepší je koupit dar velkého objemu a zanedbatelné hodnoty, protože ty dobře míněné hodnotné dary upadají rychle v zapomnění.
  Hezký adventní večer! Jana

  1. Lucie Konečná

   Nám se to povedlo hned napoprvé. Nikdo ani jeden dar! Báli jsme se, že někdo zradí a něco přinese, ale fakt ne. Stela samozřejmě dárek dostane. Taková macecha zase nejsem!

 4. Jo! Super!

  Taky to nepřeháním, letos chci ale naplést čepice pro kamarádku a její holčičky. Spoustu. Mám jednu a půl…
  S kamarádkami si dárky dáváme ( i k narozeninám a svátku) – trochu je blbý, že já jsem jen jedna a ona každá má jedno nebo dvě děti, takže já těch dárků dávám víc, i když peněz mám míň, ale zatím mě to těší. Hlavně že se rádi vidíme.
  Jedna z kamarádek navrhla, že dárky zrušíme a necháme jen vánoce (?), jenže já zapomněla, jestli chtěla rušit narozeniny a svátky, anebo ty vánoce, tak s dárkama stejně pokračujem.

  A když jsme nemohla přijít na to, co dát jedné z nich ke kulatinám, nedala jsem jí zatím nic, už přes rok, teoprve na něco přijdu. Ono se to neztratí. Mámě jsem to uděala taky. Až dotáhnu ten pravý nápad, tak to bude.
  Ještě že nejsem scénárista, to by takhle nefungovalo! :-))

Diskuse uzavřena.