Dnes

Dnes je smutný den. Umřel pan Ladislav Potměšil, kterého jsem měla hodně ráda. Hrál v několika mých projektech a vždycky se ke mně choval s úctou, jaké si scenáristé moc neužijí, protože si ji prý nezaslouží. On si to nemyslel. A jestli myslel, tak mi to nikdy nedal najevo.

Pamatuju se, jak jsme tvořily s Magdalénou Turnovskou a Šárkou Baborovskou jeho postavu MUDr. Čížka v Ordinaci. Zkoušely jsme, jak ho nejlíp napsat, jaké dialogy mu budou slušet. Jo, tenkrát se fakt takhle pracovalo. O to víc mě mrzelo, jak podivně v seriálu skončil, ale to už nebyla naše práce. Jeho to taky mrzelo.

Vždycky vidím za postavou živého člověka, herci jsou pro mě důležití. Vážím si jich a nikdy bych neodevzdala odfláknutou práci, protože bych se před nimi styděla.
Když jsem dnes kondolovala rodině pana Potměšila, napsal mi jeho syn, že mě táta měl moc rád.

Je mi smutno. Budu vzpomínat.

4 názory na “Dnes”

 1. Dobrý deň prajem (aj keď príšerne horúci :-))

  Vaše Svatby v Benátkách som si pozrela na jeden šup a pri p. Potměšilovi som mala pocit, že on snáď ani nehrá, neviem to presne opísať …
  Vlastne všetci tam boli veľmi „prirodzení“ – asi to je to slovo 🙂 a celé to bolo veľmi obyčajné v tom dobrom slova zmysle.
  Normálne mám pocit, že som p. Potměšila poznala a to vďaka Vášmu seriálu. Ešteže nám zostanú filmy a seriály s úžasnými hercami.
  A Vám vďaka za „obyčajné“ scenáre. Zdravím
  M

 2. V poslední době nás opustilo mnoho osobností, které nás provázely celým životem. Je mi smutno… Ale díky Vašim knihám a scénářům je na světě veseleji, tak zůstaňte prosím pořád taková 🙂 Krásné letní dny!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.