Císař ve světě

Poslední dobou se zajímám o knihy, které si jejich autor vydal sám. Hodně mě zajímá zákulisí vydávání a důvody, proč se tak děje. Důvodů je několik: finanční a organizační dostupnost samonákladu, odmítnutí knihy nakladatelstvím, nespokojenost s postupem nakladatelů, chuť si všechno udělat podle svého a nedělit se o případný finanční zisk.

Koupila jsem si od samonakladatelů už několik knih a musím říct, že úroveň je dost kolísavá. Nejsem cílovka knih, které napsaly slečny s větším počtem followerů (nejedná se ale o influencerky). U nich jde  většinou o banální milostný příběh, často bez dramatické stavby, bez pointy. Prostě sepíšou, co se jim stalo, ale to není literatura. Nicméně odbyt mají díky svým obdivovatelkám zaručen, a přiznávají, že z něj docela solidně žijí.

A pak je jiná skupina knížek, které vás nadchnou a dovedete si je představit i v té největší konkurenci. Takovou knížkou je Císař ve světě, kterou napsala maminka malého autisty a sama ji i ilustrovala. Vypráví o tom, jak se se svým synem vydala sama do Thajska, aby mu líp porozuměla, protože Asiati mají k dětem mnohem vřelejší vztah než my tady.

Z téhle knížky jsem naprosto nadšená, líbí se mi vazba, text, pojetí. Vyhovuje mi, že když jsem si ji objednávala, tak jsem si psala přímo s autorkou. Vím, že to není možné vždycky, ale jsem šťastná, že existuje tahle dostupnost a alternativa. Moc tomu fandím.

2 názory na “Císař ve světě”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.