Cesta ven

Letos poprvé na chalupě.
Sami dva se psem.
Dokonce jsme trochu pracovali venku i uvnitř.

Tahle manželská samota je očistná, člověk se dozví důležité věci, jako: Úplně jsem zapomněl, že podprsenka má háčky.K Valentýnu jsme si pustili na ČT2 film Cesta ven, který je ověnčený cenami české filmové kritiky a určitě získá příští sobotu i pár Českých lvů. Je to film o Romech, do kina přišly asi 4 tisíce diváků.
Je silný, pořád se o něm bavíme.
Spousta lidí na cikány nadává, ale nevěřím, že bysme na jejich místě byli jiní, jak si povýšeně myslíme. Tohle je příběh jedné holky, která se chce odlepit ode dna, ale s handicapem – jsem černá, mám dítě, nemůžu sehnat práci, nemá mi kdo pomoct, protože celá rodina nemá ani ň … to je opravdu těžký.
Miluju, když film má nenásilný začátek a v podstatě kdekoli začne a kdekoli zase skončí.
Přesně tak to tady je.
Ohromný zážitek.
A ohromný smutek.

12 názorů na “Cesta ven”

 1. Aj mne sa pacil,vtiahol ma hoci bol surovy,ale pravdivy,nepohorsil ma,pravdivo sprostredkoval strasne biedne pomery a zacarovany kruh. . . az obdivuhodna prirodzena inteligencia hlavnej predstavitelky a jej vnutorny zivot. . . mam syna z ustavu,romskeho povodu,poruseneho touto biedou,. . bojujeme s prizrakmi z nej,zijeme ,,cierny chlebik,, tychto utrap. . ale aj tuto hlbku,ktora ma tu zachytila. . .ten koniec ma zaskocil,take otvorene. . . Vase serialy su mojim potesenim.Pozdravujem,. . . a moj matersky sat by bol franforcove vrece malomocneho,aj s tym zvoncekom,pre tento svet. . . a pre ten v ktorom obzivam skor vybieleny v krvi. . ako je to v Zjaveni Jana. . a v dome mam vela OSB dosiek,nechanych na surovo,sivu,aj ten kov ako regaliky u Vas v jedalni,vraj je to muzsky prvok interirov. . . a s industrial prvkami vraj PUNK!

  1. Lucie Konečná

   Vy jste zázrak! Přeju celé rodině, ať se vám daří a dokážete se z toho dostat. Smekám!

 2. Lucie, ten "důležitý objev" mě naprosto zasáhl… přímo na solar!! Tohle je pro mě láska, romantika, krása.. ach, až vám to závidím a moc přeju!! Děkuju za zprostředkování, budu z toho žít určitě hodně dlouho…
  Terka

 3. ….. zvučelo temně tajný bol, břeh je objímal kol a kol …… 🙂
  Milá Lucie moc Vám to sluší v té čepce a moc prosím, kde je ta restaurace/kavárna ? Zdraví Lucie (co má chalupu ve stejném kraji:-)

 4. Děkuji:) Tak to vím kde, jen jsem netušila, že už je dostavěno; přijíždím a chodím k jezeru od Doks. L.

 5. Kamarádi adoptovali romského kluka, strašně moc jim fandím… Všechny fotky úžasná atmosféra… A v té čepici jsem nevěděla jestli je to Stela nebo Vy… Strašně moc Vám takový ohoz sluší…

 6. Taky jsem se v sobotu dívala a nějak to v sobě zpracovávám pořád. Bylo to pro mě hodně poučné a zajímavé .
  Iva

Diskuse uzavřena.