Čas letí jako bláznivý

… já nechytím ho, ani vy – zpíval kdysi Karel Gott. On to možná zpívá pořád a pořád má pravdu. Holt Karel.
 
Nevím, jak pro vás, ale pro mě jsou nejhorší pochůzky. Pošta, drogerie, sámoška, opravna obuvi, v papírnictví lepidlo – a jsou z toho dvě tři hodiny pěkně stráveného času. A ke všemu mi po dvou měsících štěstí opět přestala mýt myčka. Teda ona myje, ale problém je v nějakém posledním oplachu či co, protože nádobí je po něm nádherně kouřové se zajímavými špinavými fleky. Výtvarník by zajásal.
Fakt ideální situace, když od pátku se k nám sjíždějí hosté a v pondělí náš součet vyvrcholí počtem 12. Představa, že myju všechno nádobí ručně, mě nabíjí netušeným adrenalinem. Volala jsem do whirpoolu a do vánoc už sem zřejmě nikoho poslat nestihnou.
 
Stela mi aspoň pomohla s pé ef. Dnes jsem je rozeslala. Každý rok na někoho zapomenu, tak se nebojte přihlásit. Opravdu jsem nikoho za ten rok nepřestala mít ráda!
 

0 komentářů

 1. Jak tě chápu… před pár lety se mi taky myčka odporoučela před vánoci, kdy u nás mělo sice být "jen" sedm, ale i tak…. samozřejmě, že opravu jsem nesehnala a když manžel viděl, že jsem z toho naprosto vyřízená, tak nakonec zapojil nejen sebe, ale i svého otce… prostě myla celá rodina… a na skleničky a hrnky jsem permanentním fixem napsala jména a každý měl za svůj "zodpovědnost"…. nakonec to nebylo tak hrozné jak mi to připadalo :-))
  Držím palce, aby se to vyřešilo 🙂

 2. To je zákeřné! Naše myčka protestovala minulý týden, a to až tak důrazně, že nás donutila vyhledat návod. Podle něj jsme vydedukovali, že je potřeba umýt filtr, který jinak ošetřuji, pokud už nádobí není "apetitlich". Není to něco takto banálního?
  I tak krásné Vánoce!
  Eva

 3. Myslím, že myčky jsou tak naprogramované. Buď se poroučí o Vánocích nebo o Velikonocích, podmínkou je mnoho hostů v domě.
  Domácí spotřebiče jsou velmi zákeřné bytosti. Dnes jsem po krátkém luxování (pod JEDNOU postelí) vyslala tento dotaz:"Je normální, že je vidlice zástrčky vysavače po luxování horká?"
  A dostalo se mi odpovědi:"Ne úplně. Zkus, jestli se to děje i v jiné zásuvce. Pokud ano, je špatný kabel. Pokud ne, je v čudu původní zásuvka."
  Přeji Vánoce bez dalších katastrof!

 4. Děkuji za PFko… dorazilo v pořádku… a optimista ve mne věří, že to lepší bude :-))

 5. Aj ja som minule riesila podobny problem. Tiez stacilo umyt filter a nasypat sol. Neverila by som, ze prave ta sol ma taky vyznam. Predpokladam vsak, ze uz ste vsetko skusili…

 6. Luci, jak jsem psala nize, nakup plastove prepravky a zasoby nadobi a posilej moji mycce job. Sice piska v jednom kuse (tzv. kontinualni alarm 🙂 ) ale myje stale kvalitne :)… Nebo si zacni vybirat mycku novou a jak ta stara uciti, ze je v ohrozeni, hodi se do lajny a na Vanoce bude myt jako diva a jeste vam k tomu bude zpivat dudlajda a halejujah!

 7. Jo a ta uvodni hlaska s Karlem me desne bavi. My s brachou mame jeste oblibene "cas, ten otupi i ostry brit" a pak "udel bumerangu dvou je mijeni" a pak jeste "pratelstvi, to je nekdy vic nez laska" … vsechno je myslim Petr Rezek. Tak preju at to s mycim procesem u vas dopadne dobre. Jo a taky maji v ikea docela fajn papirovy nadobi …

 8. Zdravím Lucie, asi jsou naše myčky příbuzné a mají dost podobnou diagnózu…já už tén naší moc šancí nedávám…ale ještě občas umyje…i když vím, že až dorazí na vánoce rodinka, bude to boj , buď s myčkou a nebo s dětma. Vzhledem k tomu, že bude dům plný chlapů musím si připravit pádné argumenty proč má zrovna kdo mýt nádobí :-). Přeji ať vše v pohodě zvládnete!