Budka číslo 1

Při prohledávání ptačích budek na Fleru jsem našla tuhle
malinkou.
Tak strašně se mi líbila, že jsem si ji koupila taky, ačkoli
ta opravdová už je na cestě k nám.
Tuhle připevním na trám na terase a budu hlídkovat!

P.S. Všem, kteří jste reagovali na můj článek o mateřství, děkuji
a zároveň se omlouvám, smazala jsem ho. Nemůžu vám ho tudíž přeposlat ani
soukromě. Kontaktovala mě (asi naštěstí) čtenářka mého blogu – právnička a upozornila
mě, že bych kvůli upřímně myšlenému sebekritickému článku mohla mít problém se
sociálkou. Budu tedy radši psát o ptačích budkách, než  o svém váhání. To se matkám neodpouští. Vždycky
o sobě musíte tvrdit, že jste prostě skvělá! Když napíšete něco jiného, můžou
vás nabonzovat. A víte, jak to teď chodí … 

17 komentářů

 1. No to už je vážně na….. budku. Krásný den a lehké psaní přeje Lada :o)

 2. Luci já už si vyrábím krmítko z keramiky, jste mě nakopla 🙂 Iveta

  Ad mateřství a udání..no comment 🙁

 3. Lucie, nevím, jestli jste se na paní kritizující dívala, ale mě docela šokoval její humor – popisuje, jak se její dítě vykadilo v showroomu luxusního obchodu do atrapy drahého záchodu a ona se k tomu nepřiznala, zdrhla s dítětem a ještě to považuje za úžasný joke. Když jsem jí napsala komentář, že bych se přiznala a uklidila to – samozřejmě byl smazán http://cherry.cheery.cz/2015/02/ftipek.html A pak, kdo je tu na sociálku!

 4. Lucie, na budku budeme za chvili vsichni, myslim, ze velky bratr nas vsechny vidi a jednou se z toho pose….
  Ten clanek se mi moc libil, byl to jeden z nej, jaky jsem od vas cetla, moc se me dotknul v pozitivnim slova smyslu..
  Ale nevadi ze neni, mam ho ulozenej v srdci.
  Preju at se u vas ptactvu libi a at je tech clanku na socialku co nejmin, nechapu co tam bylo tak zavadeho..
  P.

 5. Tak to dopadlo docela dobře, bála jsem se, že Vám napsal někdo něco hnusného. A vy to použijete do své knihy 🙂 Ji

 6. Budka je stylová. Taky máme. Poctivě přes den krmíme a soused zvaný Konipas (páč chodí jenom v zeleným) všechno ptactvo po nocích vzduchovkou odhání.

  A mrzí mě, že je sociálka takový strašák. Tak by to být nemělo.

 7. Krásná vilka pro ptáčky! U nás máme hned dvě krmítka, pohled na ně mi přináší pohodu,jako koukání na akvarium:-)
  Tak a máme to, napsat humorně o svých pocitech mateřství, vypadá na větší trest, než vytunelovat republiku:-( !

 8. On ten článek existuje pořád. Jak ho jednou čtečky natáhnou… já ho například četla až dnes ráno. Dojal mě, dlouho jsem se nad ním zamýšlela. Nejsme všechny supermanky/supermamky.

 9. Hm…. sociálka a jevenilná justícia…..Popravde – začína sa vo mne usádzať pocit reálnej hrozby, že sociálka môže mať väčšie práva ako rodič! Milá Lucia – na Váš článok nezabudnem….
  Eva

 10. Ked citam tie komentare, je mi velmi luto, ze som ten clanok nestihla… 🙁 Mam velmi rada Vase vypovede/spovede… m.

 11. Budka je supervystajlovaná, ale…je otázka, jestli se v ní na jaře nějaký pár uhnízdí…když je tak nízko nad zemí…

 12. Aha, už jsem si to přečetla ještě jednou,…ona půjde přidělat pak na trám… Jinak…vchod do budky má být směrován na východ nebo jihovýchod…

 13. Lucie díky za tip na Flashky. Chystala jsem se ně, ale díky tvému doporučení jsem si je hned včera koupila a obratem přečetla. Krásné čtení. Vzpomněla jsem si na zdařilý dokument o Janu Zábranovi, který jsem před pár lety viděla v čt. Hledala jsem odkaz, ale je to, bohužel, z důvodu autorských práv je nedostupný. Doufám, že tě "humbuk" kolem pátečního článku moc neotrávil. Bála jsem se, že příště najdu blog zamčený. Myslím, že by chyběl hodně lidem, kteří mají rádi Tvůj pohled na svět a všednodenní postřehy. Kam spěje náš "svobodný svět" ? Sami si ho strašně oklešťujeme netolerancí k názorům a postojům druhých lidí.
  Těším se na další knižní i filmové tipy jakož i Tvé – pokud možno "necenzurované" příběhy. Dovolím si také poslat jeden odkaz, nevím jaký je tvůj vztah k Boženě Němcové, já jí mám ráda jako autorku i jako zajímavou ženu, takže mne minulý týden zaujal hraný dokument s Lenkou Vlasákovou. Tak posílám odkaz – místo toho Zábrany…http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10319265926-obrazy-ze-zivota-bozeny-nemcove/

 14. tak to ne… nemůže vás odradit nějaký strašák…pište dál spontánně a o všem, protože právě v tom jste tak úžasná…ten příspěvek jsem nečetla, nestihla jsem…už byl fuč…tak jsem si myslela, že snad u nás existuje svoboda v tom co píšeme a jestli ne, tak to je v ……
  Inka

 15. Dobrý den Lucie, váš blog jsem objevila teprve tento týden a tudíž jsem článek o dětech nestihla. Což mě mrzí, ráda bych slyšela, že i jiné matky nestíhají. Je pravda, že jsem článek nečetla, proto nemůžu úplně najisto říct, zda byl pro vás "nebezpečný", ale z právní praxe můžu říct najisto, že sociální pracovnice si práci navíc určitě takto na internetu nevyhledávají, že ze všech ostatních okolností je zřejmé, že jste pečující matka a hlavně, existuje přece literární a umělecká nadsázka. Takže jako právník zabývající se rodinným právem bych vás chtěla uklidnit …. a třeba nám čtenářům ten článek někdy vrátíte na blog zpět, když už jste si s ním dala práci. A když ne, tak se těším na nové, díky za ně, R.