Bublanina z grilu

Odešla nám trouba.
Pořád nám teď něco někam odchází.
Přivezli jsme jahody a chtěli jsme si udělat bublaninu. Ivana napadlo, že by to mohlo jít i na grilu.
Miluju, když mě něčím překvapí.
Miluju neobvyklá řešení.

Jahody a zeleninu jsme kupovali cestou z chalupy u silnice. Máme tam oblíbeného pěstitele. 
Má všechno strašně dobrý, akorát že to není vystajlovaný jako v obchodě.
Koupili jsme různotvaré jahody, ještě byly od hlíny. Pán nic sám nemyje, tvrdí, že se tím zkracuje doba spotřeby. Asi jo. Jedné zákaznici se to nelíbilo. Tak jí povídá:

Paní, já nevyrábím jahody podle stanov Evropský unie. Já je pěstuju!
A o tom to je.

11 názorů na “Bublanina z grilu”

 1. Aranel na cestě....

  Přesné tak…největší hnus jsou ty duté z Itálie. A že vypadaj. Zrovna dnes jsme udělali doma rozhodnutí, že začneme nakupovat na trzích.

  1. Lucie Konečná

   Na jedný straně sice trochu ohořelá, ale vynikající! A gratuluju k rozhodnutí, je určitě správné.

 2. Všednodennosti

  Teda vy jste dobří! A pak, že se u Vás nepeče! Peče a ještě to vypadá lákavě a Ivan má jedničku s hvězdičkou za nezvyklé řešení! Hned bych si kousek dala. jahody tu kupuji sice umyté, ale chuti mdlé… kam se hrabou na ty od našich pěstitelů domácích. Moc k Vám domů zdravím. Marcela

 3. Dnes jsme se radovali, že na záhonku už jsou dvě jahody oranžové a brzo si budeme pochutnávat. V marketech je zásadně nekupuju, a ač děti občas zkouší škemrat, dají si říct, že si počkáme na svoje. A konečně se dočkají.

 4. Letos jsem přesadila stáleplodící jahody do samozavlažovacích truhlíků…tak jsem zvědavá na úrodu. Loni nám pomáhali s konzumací stáležeroucí slimáci. Ohořelá bubla z grilu…to by i Zdeněk koukal! :-)))

 5. Zastaviť sa na domáce záhradkárske plodiny-super ! ,upiecť bublaninu -super ! aj remoska sa na to hodí,pri rekonštrukcii som mala dlho len jednoplotienku a remosku 🙂 ,dlho !
  Bublanina nemá chybu !

 6. Miluji Vaše články. Zajímavé řešení, vůbec by mě to nenapadlo. Musím ukázat manželovi. Pán měl pravdu.

 7. Pán má pravdu, omyté ovoce dřív hnije. Seriály moc nemusím (je to souboj kompromisů), ale Váš blog mám moc ráda. Čtu ho už dlouho a jsem ráda, že pokračujete. Život není černobílej a tomu Vy rozumíte. Zdravím srdečně. Helena

 8. Jaký dneska byly čerstvý, ze zahrádky, opláchnutý pod vodou ze studánky! Na bublaninu by to nedalo, ale na mlsanou stačily bohatě!

Diskuse uzavřena.