Bez něj

Den jako stvořený pro čtení her Václava Havla. Navíc když vlastníte několik památných výtisků z legendárního 68 Publishers Toronto.  Jenže to by člověk měl sedět v kavárně a popíjet sekt, a ne mít pracovní sobotu. Kdy v osm ráno zazvoní řemeslník, který jde namontovat lampu nad stůl, navrtat a pověsit police na ozdoby, upevnit zarážku do dveří, aby nám nevrážely do nového příborníku, a vyvézt plnou dodávku venkovního bordelu. Takže jste furt k ruce. U toho tu tráví víkend Tobi a chce jet na kolo, které tu není. Tak jeho tatínek kolo přiveze a jede zase pracovat, a Tobi s dědou jedou na kolo. Pak se psem ven. Následuje malování mého pokoje, který jsem nezvládla domalovat sama, a ujal se toho Ivan s Kryštofem a Tobim, takže barva nejen na stěně a za ušima. S vánoční náladou přijede Stela a chce se dívat na vánoční filmy, a ačkoli všichni pracují, ona se dívá, protože umí ignorovat stres okolo. Všichni jí to závidíme. Pak Kryštof jede pracovat zase domů (předělávat podlahy), Tobi zůstává a v krásných deset usíná.

Ale večery jsou u nás přenádherné. Kdybysme nebyli ztahaní jak koně, vydržíme tu vánočnit snad až do rána.

Tím chci říct i to, že se k Václavu Havlovi řadí pořád jen ta pravda a láska, ale on nás učil být samostatnými a zodpovědnými. Když člověk něco chce, tak se musí snažit sám, protože to nikdo jiný za něj neudělá.

Krásnou čtvrtou adventní neděli.

 

1 názor na “Bez něj”

  1. Lucinko,ten vanocni chaoz ti zavidim.Neni nic krasnejsiho,nez kdyz je rodina spolu,a jedno co delaji.Vim o cem mluvim.A Havel?Jeste se nam nenarodil jeho nastupce😍

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.