Bez něj

Den jako stvořený pro čtení her Václava Havla. Navíc když vlastníte několik památných výtisků z legendárního 68 Publishers Toronto.  Jenže to by člověk měl sedět v kavárně a popíjet sekt, a ne mít pracovní sobotu. Kdy v osm ráno zazvoní řemeslník, který jde namontovat lampu nad stůl, navrtat a pověsit police na ozdoby, upevnit zarážku do dveří, aby nám nevrážely do nového příborníku, a vyvézt plnou dodávku venkovního bordelu. Takže jste furt k ruce. U toho tu tráví víkend Tobi a chce jet na kolo, které tu není. Tak jeho tatínek kolo přiveze a jede zase pracovat, a Tobi s dědou jedou na kolo. Pak se psem ven. Následuje malování mého pokoje, který jsem nezvládla domalovat sama, a ujal se toho Ivan s Kryštofem a Tobim, takže barva nejen na stěně a za ušima. S vánoční náladou přijede Stela a chce se dívat na vánoční filmy, a ačkoli všichni pracují, ona se dívá, protože umí ignorovat stres okolo. Všichni jí to závidíme. Pak Kryštof jede pracovat zase domů (předělávat podlahy), Tobi zůstává a v krásných deset usíná.

Ale večery jsou u nás přenádherné. Kdybysme nebyli ztahaní jak koně, vydržíme tu vánočnit snad až do rána.

Tím chci říct i to, že se k Václavu Havlovi řadí pořád jen ta pravda a láska, ale on nás učil být samostatnými a zodpovědnými. Když člověk něco chce, tak se musí snažit sám, protože to nikdo jiný za něj neudělá.

Krásnou čtvrtou adventní neděli.

 

39 komentářů

  1. Lucinko,ten vanocni chaoz ti zavidim.Neni nic krasnejsiho,nez kdyz je rodina spolu,a jedno co delaji.Vim o cem mluvim.A Havel?Jeste se nam nenarodil jeho nastupce?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *