Berlin: sto měst v jednom

Náš nejoblíbenější bar byl hned pár metrů od domu. Můžete tu snídat, obědvat, večeřet, snít, číst … cokoli chcete. Bydleli jsme ve čtvrti Neukolln (nejde mi udělat nad „o“ přehláska), bydlí tady hodně Turků. První den jsme se toho skoro lekli, ale postupem času už to nevnímáte. Ženy chodí v dlouhém oblečení s šátkem na hlavě. Sedí takhle i v baru. Když jsme chodili v noci domů, po cestě jsme míjeli podniky, které nevypadaly zrovna přívětivě. Člověk by se skoro bál, ale pak najednou uvidíte, jak u jednoho pajzlu venku sedí dvě starší echt německé dámy a hrají spolu kanastu.
Tyhle paradoxy miluju.
Celkově je Berlin hodně rasově i kulturně barevný, sto měst v jednom. To nám naprosto vyhovuje. Nevím, jestli to jen tak vypadá, ale všichni se tolerují. Cestou od domu k metru vás sice několik žebráků požádá o jídlo, pití nebo peníze, ale opravdu POŽÁDÁ. A lidi sem tam i něco darují, párkrát jsme zažili, že dokonce s úsměvem a radostí.
Sem by měli jet na exkurzi všichni naši spoluobčané, kteří netolerují nikoho jinýho než bledé tváře.
Akorát mi je záhadou, že Němci se pořád ještě nebrání přílivu uprchlíků, když na rozdíl od nás mají přímo před očima, kde spousta z nich skončí. Na ulici. Bohužel.

3 názory na “Berlin: sto měst v jednom”

  1. Berlín je skvělej.
    Taková směs nezdobnosti, přímosti, uvolněnosti, kvality. A nápaditosti. To je moje. Tam bych mohla žít, kdybych náhodou nechtěla žít v Čechách.

  2. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Připojte se k úspěchu – Spojte se s více než 4,000,000 investorů a obchodníků ze 170 zemí

    Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

Diskuse uzavřena.