Babička od Ireny O.

BABIČKA 

Nová knížka Ireny O. zaznamenává její poslední období několika let, kdy jí zemřela maminka, a naopak její dcery se matkami staly. Irena více méně celý život píše o sobě a v téhle knížce na to v tom nejlepším navazuje.  Možná tuhle optiku vidí jen moje generace, protože hodně věcí se dotýká nás všech, jen to neumíme popsat.  Zápletka je nečekaná, kdosi ukradne urnu s popelem maminky a postupně se ukazuje, že žila život, o kterém nikdo z její rodiny neměl ani páru.  Částečně i proto, že je chtěla chránit.

Jednou z linek je i vhled do zákulisí psaní a natáčení  dlouhoběžících seriálů. Čtenářkám se to může zdát značně přibarvené, ale není.  Taky jsem zažila ponižování a neúctu ze všech možných stran, ale to si nestěžuju. Prostě to jen konstatuju. Já v sobě mám víc sebeúcty a nasrání (pardon), takže se nenechávám zašlapat, ale odcházím. Ovšem jen výjimečně se mi povede, že středem.  Pak se dozvídám, že jsem nafoukaná až hrůza, ale to je mi jedno.  Irenu to zjevně trápí mnohem víc. Vylíčila to tak přesně, že už chybí jen adresy a telefonní čísla.

K tomu chci jen dodat, že když jsem byla team leader projektu já, nikdy jsem si nedovolila s kolegy takhle jednat. Vždycky jsem se snažila, abysme měli pohodičku a měli se rádi.

Ještě jedna věc je u Ireny novinkou. Tuhle knížka si vydala sama, bez nakladatelství. Irena! U který mám občas pocit, že si neumí štípnout ani jízdenku v tramvaji. Když jsem se jí ptala, jaký ten proces vytváření knihy byl, tak jásala, že skvělý. To jsem taky ještě od nikoho neslyšela.

My, holky ze seriálu, jsme holt zvyklý na tvrdej chleba.

 

4 názory na “Babička od Ireny O.”

  1. Milá Lucie, když jsem si přečetla o obsahu knihy, zaujala mne, ale „noticka“ na zadní straně obalu rozhodla, mám objednáno :-))

  2. Knihu mám přečtenou, líbila se mi moc. Irenu O. mám ráda, cítím z toho život.
    Mějte se krásně, Lucie, a pište! I Vaše knížky mám „přelouskané“ 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.