Určitě taky máte svůj nákupní seznam AŽ.  Až budu mít volno, až budu mít peníze, až odejdu z týhle práce, až děti odrostou, až něco zdědím … Může se to týkat velkých věcí, ale i maličkostí. Já jsem v AŽ výborná. Jsem schopná si sáhnout AŽ na dno a nakonec nejít na akci, protože jsem si nestihla koupit šaty/ boty/, dojít k holiči, dopsat scénář, přestože o akci vím půl roku dopředu. 

Dnes jsem byla v drogérii a šla jsem kolem šminek. Stokrát jsem si říkala, že si musím koupit novou rtěnku, protože mám jen jednu (ano, opravdu jen 1 ks, znáte nějakou ženu, která má doma jen jednu rtěnku a jeden vypotřebovanej lesk na rty?). Takže jsem zlikvidovala jedno ze svých AŽ a koupila si u jednoho stojanu hned několik věcí. Například primer pod mejkap (asi pod mejkap nebo je to pod něco jinýho?) mám poprvé v životě. Tak teď jen umět si ho někam natřít. Takže tohle rozhodně není žádná reklama, leda tak reklama moji neschopnosti a tu byste nechtěli ani zadarmo. Kromě šminek jsem dnes ještě zakoupila nůžky solingen, protože ty z Ikey se nám rozlomily. Takže jo, sice po kouskách, ale snažím se zase dostat sebe i domácnost do nějakýho standardu. I když to mě tak netíží.

Vážně nechápu, jak je možný, že nikdo neumí zastavit válku na Ukrajině. Že se koukáme v přímým přenosu na  zabíjení nevinnejch lidí a dětí, na rozbíjení jejich domovů a vyhánění z rodné země. Jak tohle zastavit? Těším se na okamžik, kdy všichni svorně oslavíme mír. Nevěřila jsem, že to někdy nebude jen fráze.

8 názorů na “Až”

 1. Milá Lucie, cítím se podobně – ale teď : s tím psíkem jste mě nadchli, moc vás celou rodinu vždy obdivuji, že si z různých možností dokážete vybrat tu správnou…A.l

 2. Tak se hlásím s tou jednou rtěnkou + cca 8 let starý pudr, který vytáhnu třikrát do roka a je mi jasné, že jsem ho měla už dávno vyhodit a koupit nový. Ale koupit si retro lampičku na bazaru…jo v tom jsem rychlá:)

 3. také se přidávám, také mám je jednu rtěnku, jednu řasenku…… „babí, a proč nemáš víc“..nepotřebuji to k životu…. Přeji krásné jarní dny z Jizerek. Olina

 4. I já mám jen jednu rtěnku a pár kousků „prošlé“ kosmetiky, které je mi líto vyhodit, protože jsou „skoro“ nové a hlavně nepoužívané. Má dcera je výtvarnice, v podstatě se nelíčí a musím uznat, že se začínám přiklánět k názoru, že to má něco do sebe.
  A Ukrajina? Od počátku ruské agrese přidávám zcela upřímně ke přání zdraví a štěstí pro své blízké i přání míru na Zemi. To je také můj největší osobní sen.
  Dneska jsem si poslechla projev Zuzany Čaputové k ruským vojákům. Rozplakal mne.

 5. Třeba Vás uklidním, ale z kosmetických potřeb na zkrášlování vlastním jen řasenku a krém a jestli se počítá jelení lůj, tak i ten. Nic jiného nepoužívám, ani mě nebaví to na sebe patlat a už vůbec ne to někde shánět. Ukrajina mě také stále trápí, bezmoc lidí, co zůstali v okupovaných částech musí bát nekonečná… Lucie

 6. a já mám zas rtěnek mraky, používám je denně, i na vycházku se psem, i ráno doma…pořád …ale většinou jen rtěnku. Ten pudr, co jste koupila mám také a voní jako láska . Nevím, jestli na to jste, ale běžnou kosmetiku nakupuji online na elninu či notinu, je to rychlé a cenově velmi výhodné .
  ale asi teď už nebudete potřebovat nic a dlouho, dle toho, co píšete, takže … 😀
  (není divné, že člověk má potřebu pod článek psát, kolik on má rtěnek ? 😀 …když nad tím tak přemýšlím )
  ta fotka zahrady, v předešlém příspěvku, jak je tam zídka a jen stromy, ta je nádherná .

 7. Zdravím vás, Lucie!
  já jsem si koupila svou první rtěnku v životě ve 41 letech na vánoční večírek do práce a připadalo mi to velmi vtipné, jak jsem se v očích mnoha proměnila…používám jen řasenku a tu rtěnku jsem měla pak ještě 2x za další dva roky na rtech:)…
  Právě čtu od Aleše Palána knihu – Nevidím ani tmu, je to úžasná kniha o osudem zkoušených ženách…moc se mi líbí
  A z toho pejska čiší takový vděk a naděje, bude mu s vámi moc dobře, jste úžasní…
  Ať už je mír, to si snad přejí všichni…
  Krásný víkend přeji, moc ráda sem chodím za vámi:) Krumlenka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *