Alfa samec

Stela: Mami, co je to alfa samec?

… no nějak jsem to dala (za pobavených pohledů svého muže) dohromady.
Kdyby vás zajímalo, kde to desetiletá holčička vezme, tak v Simpsonových. To je bible dnešních dětí.
Aspoň u nás to tak je.
 
Na tuhle nedávnou příhodu jsem si vzpomněla, když jsem dnes četla o přestávce mezi psaním Respekt. Píše se tak o Zemanovi. Dost se mi ta představa tím posunula, protože v Simpsonových byl za alfa samce označen Homer. To jsem se aspoň bavila.
Tady ne.
Ale je to zajímavý čtení.
A taky jsem si vzpomněla na poslední Reflex, který je ještě v prodeji (ale já ho zapomněla na chalupě), kde je nádherný rozhovor s Vratislavem Brabencem z Plastic People o tom, že nás čeká nová totalita.
Kryštof s Monikou se právě rozhodují, jestli  odjet z Čech.
Mají to půl na půl.
Já bych byla pro.
Jak to, že moje mateřské srdce vůbec neřve?
 
 
V Respektu je i krásný článek od spisovatelky Jany Šrámkové (chystám se na její novou knížku, mám ji v dlouhééém seznamu těch, co si nutně musím koupit) o současné dětské literatuře s přihlédnutím k poslední Magnesii Liteře. Respekt (aspoň podle mě) stojí za to číst.
 
P.S. Marcelo, přečtu a poletí za tebou Irska.
 

12 názorů na “Alfa samec”

 1. Bloud. Well Bloud.

  Dala jsem si novoroční předsevzetí, že budu šetřit a sepsala si seznam všeho co si nebudu kupovat – párky v rohlíku, půllitrovky coca-coly, Respekt… Posledně jmenovanému ale nejde odolat, mají sexy titulky a bezkonkurenční obsah. A pana Taberyho bych chtěla za muže 🙂
  Tak každé pondělí selhávám 🙂

 2. Všednodennosti

  Já tu luštím písmenka….tak si počkám.P.S.Alfa samec? Neznám.Ale Homera jo, moji kluci ho taky milovali, když jsme kdysi pořídili satelit v NDR tak na Simspsonovu rodinku koukali každé ráno před odchodem do školy.Třeba od pěti ráno.

 3. Jana píše krásně. Na tu novou knížku už se hrozně těším. Jen najít čas a dopravit se do Fra na nákup 🙂

 4. já za posledních pár návštěv knihovny zjistila, že už nemám potřebu dojít z dětského oddělení do dospěláckého – i tak odcházím s plnou náručí 😉

  1. i pracovní nestudentské měli? ( myslela jsem , že měli working holiday),aha.. to je škoda. Ideální je mít známé..držím jim pěsti:)

  2. já jsem strašně zvědavá:) my byli na vancouver island – to je ještě kousek na západ 🙂

 5. Kdo je to Alfa samec? Tak to vím přesně! To je můj manžel…nebo to aspoň o sobě tvrdí a zálibně si v zrcadle prohlíží svoje bicáky…

Diskuse uzavřena.