Ach ten marketing (nebo co to je)

Dnes jsem si po dlouhý době koupila jediné originální bydlení na českém trhu (jak hlásá nadpis), podle titulky se mi zdálo, že asi prošlo významnou proměnou.

No vůbec ne. Leda k horšímu.

Co mě ale úplně odrovnalo, že na stylové obálce věnující se ložnicím, je najednou v zeleném kolečku upoutávka, že Pavel Zuna čte nejraději na toaletě.

To je naprostý editorský, šéfredaktorský a marketingový zoufalství.
Kolik lidí dnes ví, kdo je Pavel Zuna?

Já to vím, tak čekám, že uvnitř najdu fotku, jak pan Zuna sedí na toaletě a čte. A když ne tuhle, tak třeba fotky z jeho bytu … není tam nic. Jen krátký PR rozhovor. Takže vůbec nechápu smysl zelenýho kolečka.
Docela by mě zajímal proces, na jehož konci je taková zhovadilost. Ale dovedu si to představit, protože podobné věci se dějí všude. Asi se někdo zalekl toho, že nemají žádnej VIP tahák, tak tam strčil Zunu na toaletě. Být panem Zunou, tak jsem vyřízená.

16 názorů na “Ach ten marketing (nebo co to je)”

 1. Lucie, krásně jste to zhodnotila…já jsem dnes tento časopis vysunula z té hromady všech možných nabízejících se na benzínce…a po přečtení obalu zase zasunula zpět…a ani nedostala chuť na jiný 🙂

 2. …tak ten text v tom zeleným kolečku by mě odradil od koupě toho časopisu… i když já žádný časáky už skoro nekupuji 🙂
  pěkný den 🙂

 3. Taky jsem si myslela,že je to starý retro časopis…u mne vede Venkov a styl,Krásný rok,Chatař chalupář,Rozmarýna a Nové proměny bydlení.

 4. Nitkymehozivota

  to je teda těžký retro, já myslela, že je to někde z půdy a ono aktuální číslo 😉 Je fakt, že všechny ty bydlící časopisy jsou dneska na jedno kopyto a plné reklam. Krásný den, e

 5. Milá Lucie, díky moc za tento článek! Ještě loni jsem Bydlení kupovala, měla jsem dokonce předplatné a kupuju bydličasopisů více, ale napsala jsem jim, že jestli to bude pořád jen o Ikea – že už kupovat přestanu a taky jo, letos nemají šanci.
  A tohle zelené kolečko? to je úlet, že?
  Zdravím a mějte se krásně. Jiřina z N.

 6. Lucie, myslím, že všichni chlapi si rádi čtou na toaletě a Zuna to má ještě pěkně bílý na zeleným 😀 Já si od doby co znám PInterest, časopisy nekupuju, žádný. Ušetřím peníze, místo a rozhodování jestli vyhodit nebo schovat. Myslela jsem si, že nám jdete ukázat nějaké první číslo Bydlení 😀 Pamatuju si že jeden časopis o bydlení (nevím jestli Domov, nebo Bydlení) měl čtvercový tvar. Jenže to bylo ještě v době kdy nebyl internet a nebo byl a já o něm nevěděla 😀 Beztak jsme ještě ani neměli počítač. Tak čtenářům na WC zdar!
  Pavla

  1. jooo, dlouho jsem měla ty starý čtvercový "BYDLENÍ" schovaný, protože prostě navzdory reálnýmu socialismu okolo, to byl skvělej časák – byť jen občasník. a pak taky ještě "UM", jestli to tu někdo pamatuje. shodou okolností nás asi bylo víc, kdo nakouknul a zklamaně odložil tu současnou růžovou hrůzu se zunou…občas si koupím francouzský "ART DECORATION" a jinak to taky jistí pinterest a DECOR CLOUD na netu. ahoj všem! eva

  2. Z toho štvorcového Bydlení mám dodnes niekde zo tri čísla odložené. Um som milovala, podľa neho som začala piecť doma chlieb a pečiem doteraz. Dnes sa mu asi najviac približuje Venkov a styl, ale len približuje…

  3. Mám schované čtvercové Bydlení po babičce asi deset kousku,nostalgie…a bylo tam i pěkné počtení,dnes,čím dál horší,dae

 7. Na zájezdu do Polska jsem si namátkou koupila na pumpě bydličasopis Weranda a ten byl moc pěkný, taky jsem ho dodnes nevyhodila. Kupuju bydličasopisy od mládí, ale už jsem to hodně omezila. Dokonce jednou dva časopisy daly to samé, to mě namíchlo.
  Tak raději koukám na blogy, Jiřina z N.

 8. Lucko, máte naprostou pravdu. Jsem dlouholetým odběratelem tohoto časopisu a rok od roku je jeho obsah stále horší a horší. Letos mu dávám posledni šanci.

Diskuse uzavřena.