Poprvé

 

Poprvé v životě jsem dostala smlouvu na scénář dřív, než jsem něco napsala. Copak smlouvu, ale i zálohu. Neuvěřitelná věc v mých jednapade. A poprvé v životě mám taky ve smlouvě, že dostanu 10 vstupenek na premiéru. To mě pobavilo asi nejvíc, protože nemám ještě napsané ani jedno slovo, ale už mám zajištěný lístky na premiéru. Olé! Kdo jde se mnou?

 

Sice nemám napsáno, ale příběh v hlavě ano. Ten se tam tvoří už hodně dlouho. Bude to celovečerní film. Musím ho napsat do konce března. To dám. A strašně se na ten proces těším. Když se občas dívám do kuchyně opravdových scenáristů a spisovatelů, vidím, že mají spoustu poznámek a lepicích papírků, na kterých mají vypsány jednotlivé scény a ty pak mezi sebou míchají, aby vystavěli co nejlepší páteř příběhu. Já tohle neumím. Sednu si a píšu. Ale třeba to tentokrát bude jinak, ty barevný papírky na stěně by se mi moc líbily.

 

Obecně netíhnu k wish listům, must to have, must to do, prostě k seznamům. A psát si motivační plány, na který se každý ráno kouknu … to bych si připadala jak blázen. Připadá mi, že celej online seberozvoj je založenej na zápiscích. Na organizaci času, sebe sama, domácnosti, úklidu, studia, práce, víkendů … všechno si narvat do tabulek. Přestože miluju podcasty o seberozvoji, podnikání, digitálním nomádství apod., v tomhle nejedu a jet nechci.

Baví mě jen tak si žít, i když mám samozřejmě taky termíny a deadliny, ale nechávám je volně poletovat v hlavě. Ani diář nemám. Zapisuju si jen nápady, myšlenky a věci, který se mi hodí do příběhů.

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.