14 dní bez

Tak mé Vaio je už ve správném servisu. Trochu mě teda zarazilo, že na celou Prahu je pouze 1 autorizovaný servis a v něm 1 autorizovaný opravář. Co kdyby náhodou dostal chřipku? A co kdyby ho chytil slepák? Radši jsem se na to přebírací slečny ani neptala, abych nevypadala jako potížistka. Odhadovaná doba opravy je 2-3 týdny. Aneb jsem v pořadí. Akorát jsem si teda posteskla, že příště si tenhle jinak pěkný notebook opravdu nekoupím. Co kdyby chtěl jet servismen na dovolenou a já zrovna něco potřebovala? Slečna mi poradila, že existuje Vaio-linka, na kterou když zavolám, tak mi notebook z domova odvezou na opravu do Německa a do týdne přivezou zase zpátky. Ale je to dražší. Jak dražší, mi neprozradila. Možná by se za to dalo pořídit nové Vaio … co? Ale zase by se můj notebook podíval do Německa. Třeba příště. Až mu na tu dovolenou našetřím.
 
Pak mi taky nemyje moje 3 měsíce stará (nová) myčka. Je velmi drahá (já ji teda koupila v 70% slevě jako poslední kus) a maximálně ekologická. Sice jsem nepochopila, proč ekologické mytí trvá tři hodiny, když u staré myčky obyčejné neekologické trvalo hodinu, ale dobře. Svět je vzhůru nohama. Ale když i po třech hodinách vytahuju nádobí s nalepenými zbytky jídla a skleničky mají zajímavou neprůhlednou kouřovou clonu, myslím, že něco není v pořádku. Nevím co. Takže jsem zavolala do servisu a jsem zvědavá, co se bude dít. Jestli mi budou vnucovat, že takhle je to normální, pak rozhodně chci výměnu za stoprocentně neekologický přístroj, který ovšem dělá to, co má = myje.
 
Celkově musím říct, že nás přicházející podzim nakopnul k opravářské aktivitě.
Můj muž po dvou letech upomínání (cca jednou měsíčně) přilepil dřevěnou lištu v koupelně (trvalo to tři minuty) a BEZ ŘEČÍ vymontoval tři nefunkční světla v chodbě (fakt už tam nebylo vidět na krok, čehož si zjevně všimnul sám) a dal tam nová. Hurá. Dnes vyčistil sám od sebe větrák v koupelně a naplánoval opravu koupelny, neboť ve sprše máme díry v sádrokartonu. Sádrokarton sám o sobě je naše noční můra a příště rozhodně stavíme bez něj. Stačí, aby se do něj někdo v noci opřel rukou a na druhém konci domu se hne stěna.
 
Pokračování katastrof zase příště.
 
 
 
 

4 názory na “14 dní bez”

  1. Taky se přidávám do klubu…mýdlové ořechy a podobné věci na praní prádla taky nevyperou a nevoní, ale když se tak nad tím zamyslím …tak ekooblečení z různých lnů a bavln jsou povětšinou ač nové tak už jako zaprané, takže asi vlastně není potřeba je vyprat do čista/běla, protože tak nevypadají ani při koupi .-) takže možná jen stačí vymyslet i ekonádobí a pak bude ekomyčka, co moc nemyje, král .-)) A sádrokarton už samo to slovo nás tehdy mělo odradit…..to je no comment, už nikdy víc …akorát to nikdy už asi nebude nikdy, protože nový dům kvůli němu stavět nehodláme.-)) Hodně zdaru s opravami, zdravím Jana

  2. Lucie, podařilo se ti vyjmenovat mé noční můry-14 dnů nefungující počítač by byla moje vstupenka do Bohnic. Myčka co nemyje není taková tragédie jako nefunkční pračka, ale spotřebiče prostě musí fungovat, jinak nefunguju já! A sádrokarton, to je opravdu dílo, také ho máme a už nikdy více! Krásný den:-)
    Pozn.: ta drahá ekomyčka nemá jiný než dlouhý ekologický program???

  3. Lucie Konečná

    Tak děkuju za solidaritu, potěšila mě.
    Myčka má i jiný program – ještě delší nebo pak jen samé oplachy a program na sklo, který umí z průhledných skleniček udělat kouřové … 🙂

Diskuse uzavřena.