Zase to Levanto

Naše ubytování na dovolených si pamatuju nejčastěji podle toho, kde v pokoji/bytě stál psací stůl. Nebo prostě nějaký stůl, u kterého jsem psala. Tentokrát jsem věděla, že to bude náročné, ze šesti dnů dovolené čtyři propíšu. Ivan v tu dobu moře/kolo/trek. Takže jsme si vybrali fakt krásné ubytování ve vile. Resp. krásná je terasa a zahrada, vnitřek slabší, potřebovalo by to výraznou investici. Ale chodíme dovnitř jen spát, tak to neřešíme. Na terase od rána do odpoledne píšu. Mám výhled na moře a do zahrady, ovšem na pozemku vedle nás sanují skálu, takže občas řvou stroje. Večer žerou neskutečně komáři, takže první, co jsme nakoupili, byly spreje, svíčky a spirály.

Dnes nám paní majitelka ukázala další dva byty ve vile a to jsme si z toho sedli na zadek. Vila je postavená ve čtyřicátých letech podle anglického vzoru, se spoustou teras a terásek, nádhernými pokoji a okny s okenicemi. Některé vybavení je původní, nebo nové a do tohoto stylu laděné. Takhle si představuju, že by měla bydlet spisovatelka. Inspirace na každém kroku. Jenže na to jsem málo úspěšná 🙂

Dnes jsem první den nepsala, takže jsme celý den leželi na lehátku na pláži. Já pod slunečníkem a četla jsem si. Nádhera. Usnula jsem a vzbudila se na podvečerní drink. Tady je úžasný, že ke dvěma drinkům automaticky dostanete něco k zakousnutí. A někdy to je jak večeře.

Původně jsme chtěli jet opět k moři na Usedom, protože je to nejblíž, ale 14°C nás přesvědčilo, že ne. Tady je o deset víc, možná o dvanáct, třináct a slunce. A výborné jídlo. Usměvaví lidé. Fajn číšníci. Denně si dáváme čerstvé ryby. Itálie je prostě skvělá. V Levantu jsme už počtvrté. V sezóně bych sem kvůli vedru nemohla jet, ale podzim a jaro je tu báječné. 

Staré návštěvy Levanta viz níže, ale u jednoho příspěvku mi archiv blogspotu bohužel sežral fotky.

https://zasetalucie.blogspot.com/2013/06/levanto-ma-laska.html

https://zasetalucie.blogspot.com/2012/06/levanto-marilyn-monroe.html

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *