USEDOM – PŘIPOJTE MĚ, PROSÍM

Zamilovala jsem se. 

Začnu odzadu.

Dnes jsme dorazili domů. Nenapsala jsem jediný příspěvek na blog, protože jestli je něco v tomto ostrovním letovisku problém, pak je to signál a možnost připojení. Nevím, jestli soudruzi udělali v bývalém NDR někde chybu, nebo jsou na vině meteo podmínky. Každopádně je dobré se na to připravit. Úplně zbytečně jsme hledali ubytování s wi-fi připojením, což byl problém nebývale obrovský. Potřebovala jsem během dovolený použít skype na 1-2 meetingy, což se ukázalo jako absolutní sci-fi. 

I ve více hvězdičkových hotelech je wi-fi nezabezpečená, bez hesla. V restauracích ji mají jen někde, a taky bez zabezpečení. A když už si troufnete do toho jít, tak wi-fi utáhne jen jediný přístroj (ideálně mobil). Na notebooku jsem čekala na otevření stránky i několik minut a většinou to stejně spadlo. Přes data v mobilu mi nešel udělat hotspot, protože je nemám neomezená. Takže nakonec jsem si brala hotspot od mýho muže, vždy jen na pár minut, abych odeslala práci apod. Psát offline se mi tentokrát hodně nevyplatilo, protože mi zmizelo 30 stran scénáře, které nenašel ani můj IT guru. A ten už našel věcí! Vražednou se ukázala kombinace windows 12 a offline práce, bez online zálohování. Sebralo mi to spoustu času a chybějící strany jsem ještě nestihla dopsat. Je to zvláštní, ale já si vůbec nepamatuju, co jsem psala, píšu asi v nějakým nepříčetným stavu nebo co.

Co doporučuju: 

Pokud míříte na Usedom (ale Rujána a okolí budou podobné), vykašlete se wifinu a vyzbrojte se vlastními neomezenými daty. 

Ovšem tohle bylo snad jediné mínus. Jinak je Usedom úžasné místo, vydržela bych tam minimálně měsíc. Určitě se tam budeme vracet. Občas bylo tak málo lidí, že jsem měla pocit, že moře je na chvíli jen moje.

Kde se ubytovat, napíšu zítra.

Teď jdu dopisovat scénář, abyste od ledna měli na co koukat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *