DENNÍ ON-LINE KURZ
NAPIŠ KNIHU ZA 30 DNÍ

Když vám někdo řekne,
že vás naučí psát knihy,
nevěřte mu.

 

Naučit se to můžete jen vy sami. Tím, že píšete a píšete, a snažíte se najít mechanismus, kterým přetáhnete myšlenky z hlavy na papír.

A taky si musíte najít svůj styl. Často se vám stane, že když si text po sobě přečtete, máte nepříjemný pocit, jako by ho napsal někdo cizí. Nejste to vy. K vlastnímu stylu se musíte teprve dopracovat.

Hodně vám pomůže čtení. Zaměřte se na to, jaký styl vyprávění vám vyhovuje, protože velmi často inklinujete ke stylu, se kterým souzníte nejen jako čtenáři, ale i jako budoucí spisovatelé. Nebojte se jím inspirovat.

Klidně si zkuste říct:

Jak by můj příběh napsal Stieg Larsson?
Betty MacDonaldová?
Nebo Petra Soukupová?

V první fázi psaní je to určitě dobré vodítko, pokud máte pocit, že si svůj styl teprve hledáte. O tomhle všem spolu budeme diskutovat. A já se na to těším.

Naštěstí existují PRAVIDLA, která dávají záchranu a řád naší fantazii, a nenápadně dodávají základy vzdušným zámkům. Jen díky nim pak naše zámky opravdu stojí a příběh drží pohromadě.

30denní manuál vám pomůže
krok po kroku přetavit
MYŠLENKU na knihu
ve SKUTEČNOU knihu.

Tu si můžete nechat vytisknout, nebo ji nabídnout některému nakladatelství.  Záleží jen na vás, vašich přáních a cílech. Pokud máte jen přání napsat knihu, ale nemáte ani šajna, o čem by měla být, tak pro vás kurz bude dobrou startovací přípravkou.

Je dobré předem vědět aspoň něco málo. Třeba víte, že chcete vyprávět příběh z nějakého konkrétního prostředí, které znáte, nebo se vám líbí. Možná máte postavu/postavy, o nichž chcete psát. Nebo máte jedinečnou zápletku. Vždycky musíte mít aspoň základní bod, startovací můstek, od nějž se pak odvíjí další práce na příběhu.

Když jsem psala svoji první knihu Vířivka, věděla jsem, že má být o ženě, která skoro v padesáti letech začíná žít od nuly, protože zrovna opustila po letech vězení. Chtěla jsem si prožít pocit, kdy člověk nic nemá, nikam nepatří, neví, co bude a žije jen přítomným okamžikem. To byl můj první impulz. Teprve pak jsem začala tvořit příběh.

Psaní je skvělá příležitost k tomu,
jak si prožít něco,
co ve svém vlastním životě nikdy nezažijete.
Bohužel či bohudík.

JAK KURZ PROBÍHÁ PRAKTICKY?

Vyplníte přihlášku, já vám následně pošlu údaje k platbě bankovním převodem. 

Jakmile dorazí platba na účet, dostanete ode mě první mail s pokyny

JAK NAPSAT KNIHU KROK ZA KROKEM

A takhle to bude dalších 29 dnů, včetně sobot a nedělí. Kromě prvního dne
 vždy v 9 hod ráno. 

POZOR! 

Od svých studentů vím, že tento e-mailový kurz způsobuje závislost!   

Plnit úkoly můžete samozřejmě vlastním tempem, ale doporučuju udělat si každý den aspoň hodinu času, ideálně vždy v tu samou dobu. Prostě naučit se pracovat na své vysněné knize. Ve chvíli, kdy dostanete pokyn začít psát, budete času potřebovat ještě víc. Ale v každém případě byste na konci kurzu měli mít jasno o svém příběhu a napsáno minimálně několik kapitol. Záleží opravdu jen vašich možnostech a chuti se psaní věnovat.

Proč jsem zvolila postupné zasílání úkolů?

Mám s tím tu nejlepší zkušenost. Sama jsem takto absolvovala několik zahraničních scenáristických online kurzů. Když jsem si mohla kurz zakoupit vcelku, nikdy jsem mu nevěnovala tolik pozornosti a energie, jako když mi byl „dávkován“.

U nás jsem zatím tento typ kurzu psaní nenašla, máte možnost si ho užít spolu se mnou. 

Než si kurz koupíte, určitě si stáhněte zdarma můj e-book Jak začít psát. Dost vám napoví o mém stylu, o tom, jak s vámi budu pracovat.

A doporučuju taky aspoň nahlédnout na můj blog, který píšu už deset let. Zkrátka trochu si mě prověřte, ať nekupujete zajíce v pytli.

P.S. Pokud to ještě nevíte, psaní je vášeň!

OBJEDNÁVKA

30 dní
každý den mail s přesným úkolem 
ŠABLONA, podle které knihu opravdu napíšete
know-how, které funguje
vychytávky navíc 
cena 1 490,- Kč se vším všudy