Díra v bytě

 
 
Díra se mi zdá nějak moc u stěny. Snad je to správně.
Nevím. S dírama zkušenost nemám.
 
Vypadá to, že moc lidí mé nadšení z bytu nesdílí, a naprostá většina ani po mém vysvětlení nechápe, jak to tam vlastně bude vypadat. Zejména řemeslníci, i když jsou šikovní.
Předevčírem díra pro digestoř, včera se malovalo.
Jak se to podařilo, nevím, protože řemeslníci mají klíče. Dnes jsme zjišťovali, jestli nám zůstaly aspoň jedny, nebo jsme je všechny rozpůjčovali. Tak jedny jo.
 
Příští týden podlaha a pak snad už konečně nastoupím já a budu dělat ty designérské práce. Až ke konci měsíce ale přijde to podstatné – linka, patro a skříň. Od postele jsme nakonec ustoupili, ne že by nebyla žádná, ale koupíme ji. Ta vyrobená by zabírala zbytečně moc místa, které nemáme.
Pokaždý, když propadnu pocitu, že jsme koupili nejmenší byt na světě, tak si na airbnb prohlížím francouzské byty. Zejména v Paříži jich spousta má necelých 20 m2. A vyřešené jsou skvěle, některé i bizarně, že se směju nahlas. Pokud už někdo napíše, že pronajímá small studio, je jasné, že byt nemá víc než 16 m2. Jeden měl dokonce 10. Pak mi těch našich 38 připadá jako zámek.
 
Omlouvám se, pokud nestíhám reagovat na vaše komentáře, zprávy a maily. Všechno mě těší, ale kupí se mi moc věcí dohromady. A já bohužel nejsem systematik … asi žádnej -matik.
Kdybych na vás s něčím zapomněla, klidně se mi připomeňte!
 
Takže dobrou.
Maigret čeká.