Byt s jeleny

Vybrat si příjemný byt je pro mé cestování dost zásadní věc – jak se zase ukázalo. Zatímco ostatní popíjeli u vinařů víno, navštěvovali úžasná městečka ve Wachau, já 2/3 času proseděla u pc.  Ale nelituju. Aspoň něco málo jsem taky viděla, víno stejně nepiju, a potřebovala jsem do scénáře odložit kus ze svého harddisku, aby se mi uvolnilo místo. To se povedlo. Jen cestou domů se mě můj muž ptal, jestli budu taky někdy žít, a nejenom psát nebo spát. Vidím to nadějně!

Věděla jsem, že začátek roku bude náročný, protože nastal souběh několika projektů. A moje zkušenost praví, že ten, pro který se rozhodnu, nakonec nevyjde. Takže něco jsem sice odložila, zrušila nebo odmítla, ale netroufla jsem si věnovat se jen jednomu. I po čtyřech (a více) měsících perné práce stále nevím, co opravdu budeme psát a co mě bude živit.

 Ale k Wachau: ideální je sem jet v teplém počasí a s kolem, protože okolo Dunaje jsou stovky kilometrů cyklostezek. Pokud byste chtěli jet z Německa až do Budapešti, ujedete 1200 km. V oblasti Wachau je trasa asi 40 km, ale můžete projíždět (nebo turistikovat) i mezi vinicemi a průběžně se občerstvit sklenkou vína u místních vinařů. Pokud by neměli otevřeno, stačí zazvonit na zvonek a víno už se nese. U vinařů můžete taky bydlet, je to většinou mnohem levnější a autentičtější než penziony nebo hotely. My jsme měli byt v historické části městečka Spitz a vinice jsme měli za rohem. Skvělé je sem přijet taky v období meruněk, podávají se tu proslulé meruňové knedlíky a celorok je k dostání marillenschnaps (kořalka z meruněk), která je výtečná. To je moje značka 🙂

My jsme měli počasí spíš studenější, ale aspoň tu nebylo tolik turistů, což mi naprosto vyhovuje.  Jediný problém je tu pro nás s kávou, kávová kultura se tu moc nepěstuje, takže si vozíme cestovní pressovač s sebou. I když jsem ho půlku zapomněla doma (jojo, jde to – vzít si jen půlku kávovaru, pokud si to neumíte představit), ale podstatnou část jsem zabalila a kafe jsme pak dálkově chytali do hrnku. (Jsou chvíle, kdy svého muže za trpělivost se mnou prostě obdivuju.)

TIPY:

NAŠE UBYTOVÁNÍ

WACHAU

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *