Buďte Ježíškem

Každý rok sem dávám pár tipů na pomoc potřebným. Adventní čas k tomu svádí, i když pomáhat je dobré celorok. Nouze si roční období nevybírá.

Letos jsem vystoupila ze své komfortní zóny. Normálně totiž pomáhám a přispívám anonymně. Je v tom i kus srabáctví, já se totiž normálně bojím. Že neunesu to, v čem jiní žijí. Musí žít. Že se na mě přilepí a já před nimi budu utíkat. Že si budu připadat trapně. Nespravedlivě bohatá. Že si paní bude připadat trapně. Povinně vděčná. Že mi to zkazí adventní pohodu s pohádkami a grogem, na který každý rok mám peníze. Dokonce si ho můžu dát v baru a vybrat si, jestli si koupím jeden nebo se jím zpiju do němoty (odhaduju tak 6-8 ks, už dlouho jsem to nezkoušela). 

Takže jsem oslovila ženu, o které nevím zhola nic, jen to, že bydlí 10-15 km ode mě. A přes web FANDI MÁMÁM jsem jí poslala zprávu, co pro ni můžu udělat. Po pár dnech přišel stručný mail. Viz foto. Pojedeme nakupovat. 

Píšu to i proto, že možná jste stejní srabi jako já. Ale nebojte, tenhle web nabízí i anonymní pomoc nebo si můžete vybrat z mapky někoho, kdo potřebuje pomoc a bydlí blízko. Nebo sami můžete nabídnout, co můžete darovat. Možností je spousta.

Mám ještě jednu srdcovku, a tou jsou útulky. Po zdražení energií, kdy mnoho z nich zřejmě bude muset psům a jiným zvířatům přestat přitápět, kdy si lidi neberou velké nebo nemocné psy, je jejich situace zoufalá. Zkuste se třeba podívat na nejbližší útulek, který u vás máte. Nejlepší je pomoct přímo konkrétně. Nebo koukněte na PES V NOUZI

Darovat můžete i noc v suchu a teple. Na ulicích nejsou jen staří, špinaví a opilí chlapíci. Ale i ženy a děti. Náš kolega režisér bydlel pod mostem dva roky, normálně chodil pracovat a nikdo jsme o tom nevěděli. NOCLEŽENKA

Nebo darujte potřebným dětem dárek v krabici od bot. Skvělá věc, jak to funguje, koukněte zde: KRABICE OD BOT

Pokud máte možnost přispět aspoň stovkou, možností je spousta. Klidně dejte do komentářů i další tipy. Na pomáhání je skvělé to, že nemůžete sáhnout vedle. Každá koruna pomáhá.

Krásný advent všem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *